Latvijas futbolisti Stojanoviča debijā gūst vārtus, bet cieš zaudējumu (5)

Valērijs Šabala
Valērijs Šabala Foto: EPA/Scanpix

Latvijas futbola valstsvienība 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē ceturtdien izbraukumā Skopjē ar rezultātu 1:3 (0:2) piekāpās Ziemeļmaķedonijas izlasei. Šī bija debijas spēle Latvijas komandas jaunajam galvenajam trenerim Slavišam Stojanovičam.

Latvijas izlase vārtus guva 87. minūtē, kad pēc Denisa Rakela izpildītā soda sitiena pretinieki ieraidīja bumbu savā cietoksnī.

Ziemeļmaķedonijas izlases labā divus vārtus guva Elifs Elmass, bet ar vienu precīzu sitienu izcēlās Ezgjans Aljoskis.

Pirmajos vārtos ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Gorans Pandevs, kurš valstsvienības sastāvā aizvadīja 100. spēli.

Latvijas izlases vārtus mača sākumā sargāja komandas kapteinis Andris Vaņins, kuram šī bija 98. spēle valstsvienībā.

Pieredzes bagātais Vaņins neveiksmīgi nospēlēja pirmo vārtu zaudējumā. Spēles 33. minūtē pleca traumas dēļ viņš tika nomainīts, laukumā dodoties Pāvelam Šteinboram.

Latvijas futbolisti mača pirmās 10 minūtes spēlēja pārliecinoši, dodoties arī uzbrukumos, nevis spēlējot tikai no aizsardzības.

Spēles 11. minūtē Pandevs izrāvās uz priekšu un no laukuma vidus atspēlēja uz kreiso malu, kur Aljoskis pārspēja Vaņinu, bumbai gar Latvijas izlases vārtsarga padusi ielidojot vārtos.

Mača 20. minūtē Vaņins glāba Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma. Sekoja sitiens no ļoti tuvas distances, taču vārtsargs noreaģēja un atsita bumbu ar kāju.

Pēc gūtajiem vārtiem turpinājās laukuma saimnieku spiediens, kas 29. minūtē atnesa vēl vienus vārtus.

Pandevs no laukuma centra aizsāka ātro pretuzbrukumu. Sekoja sitiens pa vārtiem, Andris Vaņins atsita bumbu, taču pirmais pie tās bija Elmass, kurš viegli panāca mājiniekiem 2:0.

Turpinājumā traumas dēļ maču priekšlaicīgi noslēdza Vaņins, kura vietā vārtos devās Šteinbors. Viņš puslaika beigās pēc Pandeva sitiena glāba Latvijas izlasi no vēl viena vārtu zaudējuma.

Otrā puslaika ievadā Latvijas izlasei radās teicama izdevība gūt vārtus. 54. minūtē pēc rikošeta bumba vārtu priekšā nonāca pie Valērija Šabalas, taču sitienu no tuvas distances atvairīja Ziemeļmaķedonijas izlases vārtsargs.

68. minūtē savainojuma dēļ nomainīts tika Artūrs Karašausks, kura vietā laukumā devās 18 gadus vecais Kristers Tobers, kurš šī bija debijas spēle Latvijas valstsvienībā.

Pašās spēles beigās ievērojami mazinājās pretinieku pārsvars, tādējādi 87. minūtē Latvijas izlasei izdevās vienus vārtus atgūt. Tobers nopelnīja soda sitienu, kuru izpildīja Deniss Rakels. Viņš nogādāja bumbu soda laukumā, kur to savos vārtos ieraidīja pretinieku aizsargs. Soda laukumā aktīvi nospēlēja Vjačeslavs Isajevs, kuram sākumā spēles protokolā kļūdaini ieskaitīja vārtu guvumu.

Kompensācijas laikā otro dzelteno kartīti saņēma Andrejs Cigaņiks, kuram spēle līdz ar to noslēdzās un būs jāizlaiž arī nākamais mačs.

Spēlējot mazākumā, Latvijas izlases ielaida vēl vienus vārtus, kad mača pašās beigās no tuvas distances otro reizi šajā spēlē ar precīzu sitienu izcēlās Elmass.

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā Ziemeļmaķedonijas izlase ieņem 71. vietu, bet Latvijas valstsvienība atrodas  131. pozīcijā.

Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikās 2014. gadā pārbaudes spēlē, kurā Latvija atzina pretinieku pārākumu ar rezultātu 1:2. Arī toreiz mačs notika Skopjē.

2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra tupinājumā Latvijas izlase svētdien izbraukumā spēlēs pret Poliju, kas ceturtdien viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja Austriju.

Citā G apakšgrupas spēlē Izraēla savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Slovēniju.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies G apakšgrupas divas labākās izlases.