Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: 12,5% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem lietojuši narkotikas

Aptauja liecina, ka 4,6% aptaujāto vecumā no 15 līdz 64 gadiem kaut reizi lietojuši narkotiskās vielas pēdējā gada laikā, bet pēdējā mēneša laikā - 2,2% cilvēku.

21,9% cilvēku vecuma grupā no 15 līdz 34 gadiem dzīves laikā kaut reizi ir lietojuši narkotikas, pēdējā gada laikā - 9,7% cilvēku, bet pēdējā mēneša laikā 4,7% cilvēku.

5,3% cilvēku vecuma grupā no 35 līdz 64 gadiem dzīves laikā kaut reizi ir lietojuši narkotikas, 0,9% cilvēku pēdējā gada laikā, bet 0,5% cilvēku pēdējā mēneša laikā ir pamēģinājuši lietot narkotiskās vielas.

Pēc iepazīšanās ar pētījumu veselības ministre Ingrīda Circene paskaidroja, ka galvenie nav tikai zināmie statistikas dati par reālo situāciju, bet vienlīdz svarīgi ir arī iedzīvotāju viedokļi par iespējamajiem risinājumiem.

87% aptaujāto uzskata, ka paralēli autovadītāju alkohola pārbaudēm nepieciešams taisīt testu par narkotiku lietošanu. 78% aptaujāto uzskata, ka nepieciešams paplašināt narkotiku profilakses centru skaitu. 72% uzskata, ka narkotiku lietotājiem būtu piespiedu kārtā jāārstējas, bet 61% uzskata, ka bargāku sodu piemērošana narkotiku lietotājiem apturētu un samazinātu to izplatīšanos.

"Pētījumā iegūtie statistiskie rezultāti un ekspertu viedokļi kalpos par objektīvu informatīvo bāzi, lai identificētu prioritātes narkotiku politikā un izvēlētos optimālāko risinājumu situācijas uzlabošanai," bilda Circene.

Aptauju veica atbilstoši Eiropas narkotiku un narkomānijas monitoringa metodoloģijai, kā arī ņemot vērā Eiropas Savienības pieredzi. Iegūtie dati ir maksimāli salīdzināmi nacionālā un Eiropas līmenī, nodrošinot iespēju nākotnē veikt atkārtotas aptaujas un narkotiku problēmas pētījumus.

Pētījumu veica ar PHARE 2000.gada nacionālās programmas finansējumu.