Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaķu spīdzināšanā vainotās meitenes attaisnotas

To laikrakstam "Diena" pastāstīja Rīgas galvenās policijas pārvaldes preses centra inspektore Sanita Dundure.

Jau ziņots, ka pēc iedzīvotāju sūdzības Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kopā ar policiju sāka pārbaudi par īpaši nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem kādā dzīvojamo namu rajonā. Iedzīvotāju sniegtā informācija vēstīja, ka tuvējā apkārtnē nežēlīgi skropļoti un nogalināti vairāki kaķi. Aizdomas par vardarbību krita uz divām pusaudzēm, māsām. Taču PVD jau iepriekš apgalvoja, ka šiem apvainojumiem nav pierādījumu.

Šīs ģimenes dzīve pašlaik ir pilnīgi izpostīta - jaunākā māsa tagad kādu laiku būs spiesta saņemt speciālista palīdzību krīzes centrā "Dardedze", vecākā māsa uz nedēļu aizbrauks no Latvijas un arī pēc tam droši vien viņai nāksies apmeklēt ārstu, "Dienai" atzinusi abu meiteņu māte. Meiteņu vectēvs, kurš ir pa pusei paralizēts, šobrīd atrodas uz nervu sabrukuma robežas nepatieso apmelojumu dēļ. Māte atceras, kā viņas telefoniski tiranizējuši desmitiem cilvēku pēc tam, kad interneta portālos tika publicēts meiteņu pilns vārds un adrese, kā arī "TV5" savā sižetā parādīja abas māsas. Vecākā meita raudājusi visu dienu pēc tam, kad pieaugušas sievietes balss pa telefonu pavēstījusi - "tev ir piespriests nāvessods, un tu drīz mirsi", ar šausmām atceras māte. Viņa joprojām nesaprot, kādēļ pret viņas meitām vērsta šāda apsūdzība, taču pieļauj, ka tas ir darīts kādu viņai nesaprotamu personisku motīvu dēļ. Meiteņu māte nākošnedēļ konsultēsies Bērnu tiesību aizsardzības centrā par iespēju iesūdzēt tiesā vairākus medijus.

Dzīvnieku drauga dzīvnieku patversmes preses sekretāre un Dzīvnieku drauga fonda valdes locekle Sarmīte Vucāne, kura 24.jūlija rītā vairākiem masu medijiem nosūtīja atklātu vēstuli par abu meiteņu nežēlīgo izturēšanos pret kaķiem un citiem dzīvniekiem, sarunā ar "Dienu" atzina, ka ir publicējusi nepārbaudītu informāciju, balstoties uz pensionāres Jevgēņijas Timoškinas stāstīto. "Šis paziņojums balstījās uz emocijām, tikai pēc tam sākās izvērtēšana," paskaidroja Vucāne. Gan Vucāne, gan veterinārās klīnikas Kalnbērzs veterināre Dace Mežale piektdienas vakarā "Dienai" apliecināja, ka pēc 9.maijā sagrieztā kaķa klīnikās nav nogādāts neviens kaķis ar nepārprotamām vardarbības pēdām.

Resursi internetā:

"Kaķu spīdzināšanā vainotās meitenes attaisnotas"