Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jetfighter V un citi ne tik reaktīvie

Cilvēka mūžsenais sapnis — lidot, pacelties spārnos, un aplauzt spārnus citiem lidotgribētājiem…

Kā zināms, es nelaižu garām nevienu spēli, kurā kaut kas vismaz kaut cik lido un no šīs nepiezemētās pozīcijas arī šauj (spļauj uguni, laiž raķetes — vienalga). Tāpēc novērtēju arī pavisam svaigo lidmašīnu spēļuku no Jetfighter sērijas, nu jau piekto pēc kārtas, ar nez kāpēc romiešu stilā ieturētu numerācijas simbolu. Novērtēju, bet tas noveda pie domu aizklīšanas uz kādas citas nesen iznākušas spēles pusi, pie tam atmiņā atsaucot kādu vēl trešo, nedaudz vecāku lidojamspēli.

Tas viss tāpēc, ka JetfighterV ir kārtējā spēle, kas izmanto RenderWare grafisko dzinēju, pie tam spēles veidotāji atkal ir InterActive Vision, kas pēdējā laikā ir «iesituši roku» uz nesliktu vidusklases spēlīšu veidošanu. Pirms kāda laika jau atzinīgi esmu izteicies par viņu spēli Apache Air Assault, un pavisam nesen šī kompānija bija izveidojusi arī tādu šaujamgabalu kā Dogfight: Battle For Pacific.

\"\"
It kā dažādas spēles, bet tomēr to radniecība ir diezgan uzkrītoša. Pirmkārt jau RenderWare grafikas dzinēju var pazīt pa gabalu (pat ja spēles sākuma titros palaidīsiet garām milzu uzrakstu RenderWare). Joprojām ciešama grafikas kvalitāte, un itin viegli rullējama uz vidusmēra spēļdatoriem. Protams, tie nav Yager gleznie kalni un lejas, un okeāna viļņos arī te spoguļoties nevar, bet ja neesam traki piekasīgi pie noformējuma un sakām — «Nu un kas, ka nav skaistule, toties ļoti labs cilvēks», respektīvi, geimplejs ir ciešams, tad visas trīs šīs spēles ir tīri lietojamas.

Spēles mājas lapa
Jetfighter V
Izstrādātājs
InterActive Vision Games
 
 
Šeit gan skumji jāpiezīmē, ka jaunais Jetfighter no tām visām ir lietojams vismazāk, bet to jau arī faktiski varēja paredzēt. Manā skatījumā tā vienmēr ir bijusi moderno kaujas lidmašīnu spēļu problēma, ka tajās viss notiek pārāk bezpersoniski, pārāk automatizēti un pārāk ātri, lai būtu patiesi baudāmi. Protams, vienmēr būs precīzu simulāciju fani jebkam, vai tā būtu moderna lidmašīna vai veca tvaika lokomotīve, bet JetfighterV par nopietnu simulāciju nenosauks neviens.

Nedaudz paspēlējot JetfighterV, sagribējās atkal pārkāpt vizuāli tik ļoti līdzīgajā Apache spēlē. Tur viss bija mierīgāk, interesantāk, varēja paslapstīties ar helikopteru aiz kalniem un riņķot virs galvas nabaga teroristiem. Šeit turpretīm tipiska ir šāda situācija: izvēlamies paštēmējošos iekārtu un spaidam mērķa elektroniskās saķeršanas (target lock) pogu, kamēr kaut ko saķeram. Vizuāli mērķis, protams, vēl nav redzams. Tad mēs visticamāk izdzirdam pīkstienu par to, ka mūsu lidmašīnu arī jau kāds ir «saķēris», un pēc tam daudzus nervozus pīkstienus par to, ka mūsu virzienā jau lido raķete.

\"\"
Tālāk var sākt histēriski manevrēt gaisā, paralēli izšaujot mērķus — mānekļus. Protams, laba doma ir arī pirms tam vēl paspēt palaist raķeti uz slikto lidmašīnu. Tāda, lūk, atrakcija. Simulācija tā nav, un izklaide arī ne pārāk. Ja runājam par izklaidi, tad manā skatījumā jāņem Dogfight: Battle For Pacific par Japānas un Amerikas savstarpējiem kreņķiem Otrā Pasaules kara laikā. Arkādisms tur ir diezgan ekstrēmā līmenī, bet toties spēli ik pa laikam var uzspēlēt atkal un atkal. Dažādu, patiesi dažādu — gaisa kauju, bombardēšanas, torpedēšanas — misiju tur ir gana, pie tam no abām pusēm — gan amerikāņu, gan japāņu.