Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija nepiedalīsies pasaules prestižākajā izstādē «EXPO 2005»

Valdība otrdien nolēma, ka Latvija 2005. gadā nepiedalīsies prestižākajā pasaules izstādē «EXPO 2005» Japānas pilsētā Aiči, jo tam trūkst līdzekļu.

Ministru prezidents Einars Repše šodien intervijā \"Radio SWH\" atzīmēja, ka Latvija \"var iztikt\" bez dalības starptautiskajā izstādē. \"Ja mums būtu bezgala daudz naudas, tad tā būtu laba ideja, taču šobrīd šie vairāk kā 800 000 latu būtu saprātīgāk izmantojami,\" sacīja premjers.

Repše par lietderīgāku uzskata Latvijas vēstniecības atvēršanu Japānā, kas \"jau sen ticis solīts\", turklāt vēstniecības uzturēšanai gadā būtu nepieciešami ap 500 000 latu.

Par iespējamo finansējumu valdība iepriekš lūdza izteikt savu viedokli arī koalīcijas partijām, taču arī tās nesaskatīja iespējas atrast 800 tūkstošus latu, kas nepieciešami Latvijas dalībai šajā izstādē.

Ekonomikas ministrija iepriekš piedāvāja līdzekļus dalībai izstādē iegūt vai nu no nākamā gada budžeta grozījumiem, vai arī pārdot uzkrātos 85 tūkstošus privatizācijas sertifikātu. Neviens no šiem priekšlikumiem neguva atbalstu valdībā vai Saeimā.

«Jaunā laika» frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Artis Kampars, piemēram, žurnālistiem pauda uzskatu, ka lietderīgāk Latvijai būtu atvērt Japānā vēstniecību, nevis piedalīties izstādē, jo vēstniecības atvēršanai nepieciešami aptuveni 500 tūkstoši latu, bet izstādei vajag vairāk nekā 800 tūkstošus latu.

\"\"
Latvijas paviljons 2000. gada izstādē Expo.
Foto: EPA-AFI
Latvijas dalības nodrošināšanai starptautiskajā izstādē šogad vajadzīgi 28 tūkstoši latu, nākamgad — 390 tūkstoši latu, bet 2005. gadā vajag vēl 526 tūkstošus latu, bet 110 tūkstošus latu bija plānots iegūt, piesaistot investorus. Kopumā Latvijas dalībai izstādē «EXPO 2005» nepieciešams 1,1 miljons latu.

«EXPO» ir prestižākā pasaules izstāde, kur katra nācija un organizācija veido savu ekspozīciju atbilstoši izstādes devīzei. Izstādē «EXPO 2000» Hannoverē piedalījās 185 pasaules valstis un starptautiskās organizācijas. Viena no svarīgākajām «EXPO» funkcijām ir valstu un organizāciju pašreklāma. «EXPO» dalībnieki iegulda lielus līdzekļus, lai veicinātu savas valsts atpazīstamību un interesi par to.