Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TSP asi kritizē «tēvzemiešu» ierosinājumu par pedagogu pilsonību

Saeimā opozīcijā esošā Tautas saskaņas partija (TSP) uzskata, ka «tēvzemiešu» ierosinājums ļaut par skolotājiem un skolu direktoriem strādāt tikai Latvijas pilsoņiem nodara kaitējumu Latvijas starptautiskajam prestižam un met ēnu uz Einara Repšes vadīto valdību.

«Gada nogalē radikāļi no apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK pasniedza Latvijai dāvanu, ierosinot jaunu ierobežojumu ieviešanu profesijām — nepilsoņiem ir jāaizliedz strādāt par skolotājiem un skolu vadītājiem. Par lielu nožēlu, viņi ir atraduši domubiedrus valdības ierēdņu vidū, tajā skaitā izglītības ministru. Līdz ar to tas iziet ārpus vienas partijas politikas rāmjiem,» teikts partijas otrdien izplatītajā paziņojumā.

TSP uzsver, ka «tēvzemieši» jau sen nodara kaitējumu Latvijas starptautiskajam prestižam. «Ir skaidrs, ka šīs politiskās grupas jaunā provokācija vēlreiz nostādīs valsti sarežģītā situācijā starptautiskajā arēnā. Tas, ka šī partija ir valdošajā koalīcijā, met ēnu uz visu Repšes valdību,» uzskata Jāņa Jurkāna partija.

Partija uzskata, ka profesiju aizliegumi pusmiljonam valsts iedzīvotāju vienmēr ir bijis apkaunojums Latvijai. Vēl jo vairāk — tas ir skandāls Eiropas Savienības kandidātvalstī, vēstī TSP.

«Tēvzemiešu» valde pagājušajā nedēļā partijas Saeimas frakcijai uzdeva izstrādāt šos grozījumus. «Tēvzemieši» uzskata, ka pēdējā laikā skolotāji un direktori, īpaši mazākumtautību skolās, pauduši nelojālu attieksmi pret Latvijas valsti un daudziem jauniešiem, kas vēlētos apgūt latviešu valodu. «Tēvzemieši» par savu ideju nākamā gada sākumā apspriedīsies ar Izglītības un zinātnes ministriju, Naturalizācijas pārvaldi un citiem speciālistiem. Izglītības ministrs šādu ideju jau nosaucis par apsveramu.

Neapmierinātību ar šādu ideju jau paudusi Latvijas krievu skolu aizstāvības asociācija. Organizācijas vadītājs Igors Pimenovs teica, ka tas tikai vēl vairāk ierobežotu nepilsoņu tiesības, kā arī izraisītu daudz lielāku sabiedrības neapmierinātību ar izglītības reformu.

Pašlaik nepastāv nekādi ierobežojumi nepilsoņiem strādāt skolā. Ministrija nekad nav uzskaitījusi, cik nepilsoņu strādā Latvijas mācību iestādēs.