Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Buša administrācija atļauj cirst Aļaskas mežus

Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Džordža Buša administrācija atcēlusi viņa priekšteča Bila Klintona laikā pieņemtos noteikumus, kas aizliedza meža izciršanu un ceļu būvi pēdējā lielākajā ASV valsts mežā — Tongasas mežu masīvā Aļaskas dienvidaustrumu piekrastē.

Jaunais administrācijas lēmums atļauj izcirst vairāk nekā 120 tūkstošus hektārus bieza, veca mūžameža, bet vides eksperti prognozē, ka līdz ar paredzamo ceļu būvi kopumā cietīs meži vairāk nekā miljons hektāru platībā.

\"Tā ir nepārprotama Buša administrācijas Ziemassvētku dāvana kokrūpniecības uzņēmējiem, kas vēlētos izcirst Tongasas mežu,\" izteicies organizācijas \"Earthjustice\" jurists Toms Voldo.

Lielais Kanādas egļu un hemloku mežs klāj piekrastes salas un klinšainos krastus gandrīz septiņu miljonu hektāru platībā, un strīdi par tā likteni starp kokrūpniekiem un ekologiem turpinās jau daudzus gadus. Meža saglabāšana rūp arī medniekiem un zvejniekiem, savukārt uzņēmējus interesē vērtīgā koksne.

Kokrūpnieki arī uzskata, ka ceļu būve ļautu aļaskiešiem labāk apgūt mežu \"dažādām saimnieciskajām vajadzībām\", bet vides eksperti brīdina, ka tā var izjaukt dabisko ekosistēmu.