Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers aicina balsot par JL ārlietu ministra kandidatūru

Premjers Einars Repše ir pārliecināts, ka balsojums pret «Jaunā laika» (JL) virzīto ārlietu ministra kandidatūru būtu balsojums pret šo valdību.

Repše žurnālistiem pēc tikšanās ar valdību veidojošo frakciju deputātiem, kurā frakciju pārstāvji pauda atbalstu ārlietu ministres Sandras Kalnietes izvirzīšanai eirokomisāra amatam, norādīja, ka «JL negrasās steigties ar kandidāta izvirzīšanu, jo Kalniete līdz aprīļa beigām šo posteni ieņems», un uzsvēra, ka tikai pēc Kalnietes aiziešanas uz jauno amatu tiks virzīts jaunais ministra amata kandidāts.

Repše gan pieļāva iespēju, ka jaunais JL virzītais kandidāts jau pirms oficiālās stāšanās amatā varētu «strādāt roku rokā» ar Kalnieti, lai iepazītos ar ministra pienākumiem un ārlietās «nerastos pārrāvums».

Premjers pauda pārliecību, ka JL ir daudz profesionāļu, kas spēs uzņemties un godam pildīt ārlietu ministra pienākumus. Negatīvu attieksmi par premjera kategoriskumu žurnālistiem pauda viens no Latvijas Pirmās partijas (LPP) līderiem premjera biedrs Ainars Šlesers, kurš uzsvēra, ka ministru apstiprina Saeima. «Repše pēdējā laikā ir ļoti kategorisks un dažkārt aizmirst, ka par ministru būs jābalso Saeimai,» sacīja Šlesers.

Viņš norādīja, ka LPP nepretendē uz ārlietu ministra amatu, tomēr šajā postenī vēlas redzēt profesionāli, un, ja tādu izvirzīs kāda sabiedriskā organizācija vai cita partija, LPP varētu šo cilvēku atbalstīt.

Kalniete ministra amatu pametīs aprīlī — maijā viņa kļūs par Latvijas pārstāvi Eiropas Komisijā.

Valdība par Kalnietes kandidatūras apstiprināšanu Eiropas komisāra amatam lems otrdien.

Kalnieti eirokomisāra amatam izvēlējās premjers Einars Repše, un viņa izvēli atbalstīja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Romano Prodi. Repše ilgāku laiku potenciālā eirokomisāra vārdu turēja slepenībā, un tas izraisīja viņa vadītās partijas «Jaunais laiks» koalīcijas partneru neapmierinātību.

Diskusijas par nākamā ārlietu ministra amatu atkal aktualizējušas nesaskaņas koalīcijā. JL paziņojis, ka pēc Kalnietes apstiprināšanas Eiropas komisāra amatam negrasās atteikties no ārlietu ministra portfeļa.

Pagaidām vēl nav zināmas Kalnietes iespējamās atbildības jomas EK. Pēc viņas kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā Kalniete dosies uz tikšanos ar Prodi, lai runātu par iespējamajām atbildības jomām.