Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Terorista sprādzienā Jeruzālemē nogalināti desmit cilvēki

Terorists pašnāvnieks ceturtdien uzspridzinājās autobusā Jeruzālemē netālu no Izraēlas premjerministra Ariela Šarona oficiālās rezidences, nogalinot vismaz desmit cilvēkus un apmēram 45 ievainojot, paziņoja glābšanas dienesti. Desmit no ievainotajiem atrodas kritiskā stāvoklī.

Sprādziena brīdī Šarons neuzturējās savā rezidencē. Tas bija pirmais spridzinātāja pašnāvnieka uzbrukums Izraēlā kopš 25. decembra sprādziena pie Telavivas.

«Terorists pašnāvnieks, visticamāk, atradās autobusa vidū,» paziņoja Izraēlas policijas pārstāvis.

Eksplozija daļēji norāvusi autobusa jumtu un nodarījusi citus bojājumus. Bojāgājušo ķermeņa daļas tika izmētātas 15 metru rādiusā ap sprādziena vietu.

Palestīniešu pašpārvalde jau nosodījusi, visticamāk, palestīniešu pašnāvnieka veikto sprādzienu un aicināja atjaunot miera sarunas ar Izraēlu. «Mēs nosodām jebkādus uzbrukumus civiliedzīvotājiem — vai tie būtu izraēlieši vai palestīnieši,» paziņoja palestīniešu ministrs sarunu jautājumos Saebs Erekats. «Šo ļaunuma loku var apturēt tikai ar miera procesu.»

Pagaidām par terora aktu neviens atbildību nav uzņēmies. Palestīniešu kaujinieku grupējumi bija solījuši atriebties par trešdien notikušo Izraēlas armijas reidu Gazas sektorā, kurā karavīri nogalināja astoņus palestīniešus, ieskaitot piecus kaujiniekus.

Šis terorakts ir noticis tieši dienā, kad Izraēla un Libānas kaujinieku grupējums «Hezbollah» sāka gūstekņu apmaiņu, kuras ietvaros no Telavivas uz Vāciju izlidoja Izraēlas kara lidmašīna ar 28 arābiem, bet no Beirūtas uz Vāciju izlidoja lidmašīna ar Izraēlas rezerves pulkvedi Elhananu Tannenbaumu un triju Izraēlas karavīru mirstīgajām atliekām, paziņoja Izraēlas armijas preses sekretārs.

Izraēla: neraugoties uz terora aktu Jeruzālemē, gūstekņu apmaiņa notiks

Gūstekņu apmaiņa starp Izraēlu un Libānas kaujinieku grupējumu «Hezbollah» notiks, neraugoties uz palestīniešu spridzinātāja pašnāvnieka ceturtdien Jeruzālemē sarīkoto terora aktu, kurā gājuši bojā vismaz 10 cilvēku, aģentūrai AFP paziņoja augsta ranga Izraēlas amatpersona.