Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP aicina Pauli Kļaviņu atteikties no EP novērotāja amata

Latvijas Pirmā partija (LPP) aicina no partijas aizgājušo Saeimas deputātu Pauli Kļaviņu, kas pirmdien uzņemts partijā «Jaunais laiks» (JL), atteikties no Eiroparlamenta (EP) novērotāja amata, dodot iespēju LPP deleģēt citu novērotāju.

«Ņemot vērā jūnijā notiekošās EP vēlēšanas un visu partiju vienlīdzīgas tiesības būt pārstāvētām EP novērotāja statusā, aicinām Pauli Kļaviņu atteikties no EP novērotāja amata, dodot iespēju LPP deleģēt citu novērotāju,» teikts plašsaziņas līdzekļiem izsūtītajā paziņojumā.

Kā teikts paziņojumā, saskaņā ar LPP statūtiem LPP biedri no partijas var brīvi izstāties, par to rakstveidā paziņojot valdei vismaz vienu mēnesi iepriekš. Kļaviņa iesniegums LPP valdei datēts ar 12. februāri un tiks izskatīts mēneša laikā. Līdz iesnieguma izskatīšanai LPP valdē Kļaviņš joprojām ir LPP biedrs.

«Pagājušonedēļ Paulis Kļaviņš frakcijas biedriem apliecināja: ja partija «Jaunais laiks» veidos valdības koalīciju ar Tautas saskaņas partiju vai Tautas partiju, tad es šādā koalīcijā nepiedalīšos un nolikšu deputāta mandātu. Tādēļ LPP aicina bijušo deputātu saglabāt principialitāti un šāda scenārija gadījumā izpildīt savu solījumu saistībā ar valdības koalīciju,» teikts paziņojumā.

Kļaviņš apliecināja, ka nedomā atteikties no EP novērotāja amata. «Iekšpolitiskā situācija nespēlē lomu Eiropas Savienībā,» norādīja Kļaviņš, kas uzskata, ka EP pārstāv Latviju un tās intereses neatkarīgi no partejiskās piederības. Deputāts norādīja, ka neatkarīgi no LPP valdes lēmuma nedomā turpmāk darboties nedz LPP partijā, nedz tās Saeimas frakcijā.

Kā iepriekš informēja JL frakcijas priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš, pirmdien partijas valde uzņēma partijā Kļaviņu, kas pagājušajā nedēļā paziņoja par izstāšanos no LPP.

Kļaviņš pāriešanu uz JL motivēja ar to, ka viņam esot nepieņemama piecu Tautas saskaņas partijas politiķu pāriešana uz LPP.