Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija apstiprina plānoto NATO izlūklidmašīnas ierašanos

Aizsardzības ministrija (AM) apstiprina, ka Latvijā 23. februārī ieradīsies NATO izlūklidmašīna, kuras komanda iepazīstinās Latvijas militārpersonas ar lidaparāta iespējām un pārbaudīs tā tehnoloģiju savietojamību ar Baltijas gaisa telpas novērošanas sistēmu BALTNET.

AM Preses un sabiedrisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis aģentūrai BNS pastāstīja, ka lidmašīnas E-3 AWACS ierašanās ir saskaņota un notiek NATO sadarbības ietvaros. ASV speciālistu vizītes nolūks ir iepazīstināt Latvijas militāros speciālistus ar AWACS tehnoloģiju. «Tas faktiski ir lidojošs radiolokators,» klāstīja Rikveilis. Lidojumus veiks, lai pārbaudītu attiecīgo NATO struktūru un Baltijas gaisa telpas novērošanas sistēmas BALTNET savietojamību.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Krievijā radies satraukums par to, ka NATO izlūklidmašīna veiks lidojumus virs Latvijas un Lietuvas teritorijas Krievijas ziemeļrietumu robežas tuvumā — par to otrdien, atsaucoties uz anonīmu militāri diplomātisku avotu Maskavā, informēja Krievijas ziņu aģentūra «Interfax».

«NATO Apvienoto bruņoto spēku virspavēlniecība no 23. līdz 25. februārim plāno [kaujas] uzdevumu mācības Latvijas un Lietuvas gaisa telpā, izmantojot tālās radiolokācijas lidmašīnas E-3 AWACS iespējas,» vēstījis avots. Viņš arī sacījis, ka izlūklidmašīnas lidojumi abu Baltijas valstu gaisa telpā «ļaus veikt padziļinātu Krievijas ziemeļrietumu reģiona izlūkošanu no gaisa».