Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidente: Emša valdības veidošana nonākusi strupceļā

Induļa Emša (Zaļo un zemnieku savienība) veidotās valdības izredzes uz apstiprināšanu var uzskatīt par nonākušām strupceļā, jo no lielas labējo partiju pārstāvniecības nav izdevies izveidot vairākuma koalīciju, ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» atzina Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

«Savā ziņā varētu teikt, ka viņa [valdības veidošana] jau šobrīd strupceļā. Es cerēju, ka būs iespējams no tik daudzām Saeimā pārstāvētām balsīm, kas ir mūsu labējām partijām, ka tur nu varētu no tā visa sastiķēt kopā vienu rīcībspējīgu koalīciju,» sacīja Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka pagājis jau mēnesis, bet vairākuma koalīcijas nav. Tas notiek apstākļos, kad atlicis maz laika līdz Latvijas iestājai Eiropas Savienībā un NATO. «Latvija nevar turpināt ar demisionējušu valdību, tamdēļ ka mēs varam nonākt diplomātiskā izolācijā līdzīgi Lietuvai. Ja mēs gribam turpināt savu starptautisko apriti, mums ir vajadzīga apstiprināta valdība,» sacīja Valsts prezidente, piebilstot, ka saistībā ar pievienošanos šīm organizācijām vēl ir daudz darāmā, kam vajadzīga rīcībspējīga valdība.

Jautāta par ceturtdien paredzēto tikšanos ar Emsi, Vīķe-Freiberga norādīja, ka viņas kā prezidentes interesēs ir darīt visu, lai nonāktu pie valdības, ko Saeima tomēr varēs apstiprināt.

Uz jautājumu, vai viņai ir pārliecība, ka apstiprināta tiks Emša valdība, prezidente norādīja, ka šajā gadījumā nav svarīga viņas pārliecība par konkrēto valdību. «Mums būs valdība, tas, ko valstij vajag,» sacīja Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem beidzot ir jāapzinās sava atbildība vēlētāju priekšā un jādomā par valsts interesēm, nevis «jāuzstāda dažādi principi, kādēļ viens ar otru nevar sadarboties».

Prezidente atzina, ka nav kategoriski noskaņota pret Einaru Repši kā atkārtoti aicināmu par premjera kandidātu.