Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bušs dosies vizītē uz Ziemeļkoreju, lai atvainotos par ASV līdzšinējo nostāju

ASV prezidents Džordžs Bušs paziņojis par nodomu tuvākajā laikā ierasties Ziemeļkorejā, lai personīgi atvainotos valsts līderim Kimam Džongilam (Čeniram) par to, ka kādreiz nodēvējis Ziemeļkoreju par «ļaunuma ass» valsti.

«Es esmu pieņēmis Kima Džongila kunga uzaicinājumu ierasties Phenjanā un turp došos, lai personīgi amerikāņu tautas vārdā atvainotos par ASV līdzšinējo nostāju Ziemeļkorejas jautājumā, kā arī rīcību Korejas kara laikā,» ceturtdien žurnālistiem Baltajā namā sacīja Bušs, piebilstot, ka aicinās Ziemeļkorejas līderi arī apsvērt iespēju tuvākajā nākotnē iestāties NATO.

«Mums ir jāaizmirst iepriekšējās domstarpības un pagātne. Es augstu vērtēju Ziemeļkorejas militāro sagatavotību un uzskatu, ka šī valsts NATO sastāvā varētu dot lielu ieguldījumu miera nodrošināšanā pasaulē un cīņā pret terorismu,» norādīja ASV prezidents.

Bušs arī solīja, ka ASV nekavējoties sāks izvest savus karavīrus no Dienvidkorejas, kas ir viens no ASV un Ziemeļkorejas domstarpību cēloņiem. Šos karavīrus iekļaus ASV vadītās koalīcijas militāro spēku sastāvā Irākā.

Dienvidkorejā ir izvietoti 37 tūkstoši ASV karavīru atbilstoši abu valstu savstarpējās militārās palīdzības līgumam, kas pastāv kopš Korejas kara laika.

Vēl Bušs atzina, ka pēdējo mēnešu laikā katru vakaru lasa Ziemeļkorejā izdotās grāmatas, kurās ir izklāstīta valsts oficiālā ideoloģija čučhe, un uz naktsgaldiņa novietojis Ziemeļkorejas režīma dibinātāja Kima Ilsunga (Irsena) krūšutēlu.