Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunās ES valstis sāk izstrādāt kopīgu veselības aizsardzības politiku

Veselības aizsardzības ministri no desmit nākamajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ceturtdien sāka izstrādāt vienotu pieeju medicīnas darbinieku mobilitātei, pārrobežu pacientu aprūpei un citiem svarīgiem ar paplašināšanu saistītiem jautājumiem.

Prāgā sarīkotās ministru konferences darba kārtībā ir arī priekšlikumi, kā stimulēt iedzīvotāju skaita pieaugumu un palīdzēt gados veciem cilvēkiem.

Čehijas veselības aizsardzības ministre Marija Souckova ielūgusi savus kolēģus no Polijas, Slovēnijas, Igaunijas un citām valstīm uz tikšanos četras nedēļas pirms gaidāmās Eiropas Savienības paplašināšanas 1. maijā. Apspriedē gaida ierodamies arī veselības aizsardzības dienestu pārstāvjus no Austrijas, Īrijas un Nīderlandes.

Triju dienu konferencē ministri plāno izskatīt 13 punktu «deklarāciju», kas liktu pamatu ciešākai sadarbībai starp atsevišķiem veselības aizsardzības sektoriem.

Viens mērķis ir pārraudzīt pacientu pārvietošanos pāri robežām un radīt «ātrās brīdināšanas sistēmu», lai aizsargātu katru nacionālo veselības aizsardzības sistēmu no tādām pacientu migrācijas problēmām kā ienākumu zuduma.

Ministri plāno pēc paplašināšanas atbalstīt brīvu veselības aprūpes darbinieku pārvietošanos un cer sākt programmu, kas mazinātu kritisku darbaspēka trūkumu dalībvalstīs, nodrošinot veselības aizsardzības darbiniekiem no citām valstīm darbu vienu divus gadus.

Kā teikts deklarācijas projektā, lai mazinātu iedzīvotāju skaita samazināšanos jaunajās Eiropas Savienības dalībvalstīs, ministri meklē iespējas veicināt «uz iedzīvotājiem vērstus pasākumus, uzlabojot neauglības diagnostiku un samazinot jaundzimušo un zīdaiņu mirstību».