Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunas iespējas saņemt informāciju par onkoloģiskām slimībām

Onkoloģiskiem pacientiem un tuviniekiem 23. aprīlī tika atklāts informācijas centrs. Centra atvēršana ir ieguldījums sabiedrības informēšanā par jautājumiem, kas saistīti ar onkoloģiju. Joprojām pieaugošais onkoloģisko pacientu skaits liecina par skaudro realitāti — cilvēkiem trūkst informācijas par ļaundabīgo audzēju profilaksi, ārstēšanu, kā arī pastāv maldīgi stereotipi.

Tagad uz pacientu, viņu tuvinieku, kā arī ikviena interesenta jautājumiem atbildēs Informācijas centra darbinieces, kas līdz šim strādāja Sociālā darba kabinetā. Tāpēc centrā darbinieces sniegs ne tikai informāciju, bet arī atbalstīs  un palīdzēs aizstāvēt pacientu tiesības un vajadzības. Ar sociālo darbinieku var runāt par to, kā jūtas pacients; par turpmākām darba un atveseļošanās iespējām; par saskarsmi ģimenē; kā pārvarēt stresu; par krīzes gadījumiem; par palīdzību zaudējuma gadījumā; par izrakstīšanos no slimnīcas un iespējamām problēmām.

Sociālais darbinieks sniegs arī informāciju par sociālās palīdzības dienestiem un to pakalpojumiem; dienas aprūpes centriem; sociālās aprūpes mājās plānošanu un organizēšanu; primārās medicīniskās aprūpes saņemšanas iespējām dzīves vietā; sociālām mājām, dzīvokļiem un nakts patversmēm; dokumentu sagatavošanu un iesniegšanu iestādēs; tehniskiem palīglīdzekļiem, iespēju tos iegādāties vai īrēt; transporta pakalpojumiem cilvēkiem ar speciālām vajadzībām; valsts nodarbinātības dienesta pakalpojumiem; valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumiem; citu speciālistu pakalpojumiem.

Cilvēkiem ir ne tikai  pašiem vairāk jārūpējas par veselību, bet arī jāapzinās tiesības uz dzīves kvalitāti.

Šobrīd Latvijā ir divi pacientu informācijas centri: Latvijas Onkoloģijas centrā un Daugavpils onkoloģiskajā slimnīcā, kuri tapuši sadarbībā ar Latvijas Pretvēža apvienību.

Līdz 15. maijam onkoloģiskiem pacientiem un viņu tuviniekiem ir iespēja zvanīt uz Latvijas Pretvēža apvienības bezmaksas diennakts informatīvo tālruni —  8000099. Šāda telefonakcija notiek jau piekto reizi — šogad akcijas devīze ir «Onkoloģisko pacientu dzīves kvalitāte — viņa tiesības un valsts pienākums!».

Savukārt interneta mājas lapā «[s:209]»  atrodama šobrīd plašākā informācija par onkoloģiskām slimībām, profilaksi, ārstēšanu utt. Mājas lapā ir arī plašas interaktīvas iespējas — var piedalīties forumā un saņemt atbildes uz sev interesējušiem jautājumiem no speciālistiem un onkologiem.

Onkoloģisko pacientu un tuvinieku informācijas centra adrese:

Latvijas Onkoloģijas centra stacionārs, Hipokrāta iela 4, 1. stāvs, 105. kabinets.

Darba laiks: katru darba dienu no plkst. 9.00–16.00; tālrunis: 7042125; e-pasts: [s:210]».