Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lipmans aicina steidzami vienoties

Latvijas hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans sestdien izplatīja paziņojumu, kurā lūdz valdību neizvirzīt hokeja «halles būvētājiem drakoniskas garantiju prasības» un aicina visas ieinteresētās puses pirmdien noslēgt galīgo vienošanos par hokeja halles celtniecību.

Lipmans informēja par šobrīd izveidojušos situāciju, ka, «lai Latvijā 2006. gadā notiktu pasaules čempionāts hokejā, nepieciešams nekavējoties uzsākt daudzfunkcionālās sporta halles būvniecību, jo pretējā gadījumā Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) atņems rīkošanas tiesības Latvijas Hokeja federācijai.»

Hokeja federācija prezidents norāda, ka galīgo lēmumu par rīkošanu IIHF pieņems kongresā, kas sāksies 9. maijā Prāgā, taču līdz tam IIHF valde 29. aprīlī izskatīs Latvijas puses gatavību 2006. gadā organizēt pasaules čempionātu hokejā Rīgā.

Šajā valdes sēdē IIHF valdes locekļiem būtu jāizskata SIA «Latvijas būvnieku stratēģiskā partnerība» (LBSP) projekts par daudzfunkcionālās sporta halles būvniecību Rīgā, Skanstes ielas rajonā. Lai šis projekts tiktu īstenots nepieciešamajā laikā līdz 2006. gada februārim, savstarpēju vienošanos un sapratni ir panākušas LHF, Rīgas Dome un LBSP.

Tomēr, lai projektu īstenotu un pasaules čempionāts hokejā Latvijā notiktu, nepieciešama arī valdības piekrišana, kas ir «izvirzījusi halles būvētājiem LBSP drakoniskas garantiju prasības,» uzskata Lipmans. Šīs prasības un garantijas ir izrādījušās nepieņemamas potenciālajiem sporta halles cēlājiem.

«Valdības pieprasītās garantijas LBSP šķiet pārmērīgas, un būvnieki tām nav gatavi piekāpties un ir gatavi atteikties no halles būvēšanas. Tas nozīmē, ja LBSP piedāvātais projekts netiks atbalstīts un īstenots, tad pasaules čempionāta hokejā 2006. gadā (un droši vien arī tuvākajā nākotnē) Latvijā nenotiks, jo citu projektu apstiprināšanai vairs nav laika,» norāda Lipmans.

«Es, kā Latvijas Hokeja federācijas prezidents, ceru, ka ir iespējams vēl panākt sapratni starp visām šajā lietām iesaistītajām pusēm — valdību, Rīgas Domi, LHF un LBSP, lai daudzfunkcionālā halle Rīgā, Skanstes ielā tiktu uzcelta laikā,» saka Lipmans un aicina visas četras puses «pirmdien līdz pusdienas laikam visiem sanākt kopā un atrisināt visas domstarpības un pārpratumus, lai 2006. gada pasaules čempionāts hokejā notiks Latvijā.»

Rīgas Domes Pilsētas attīstības komiteja šonedēļ uzticēja 2006. gada pasaules hokeja čempionātam nepieciešamās hokeja halles būvniecību LBSP. Galīgais lēmums gan vēl jāpieņem Rīgas Domei.

Lēmumprojekts paredz, ka būvnieki varēs iegādāties aptuveni 17 hektārus zemes Skanstes ielā, kuras vērtību vēl noteiks, bet Rīgas Dome bez maksas savā īpašumā saņems uzcelto hokeja halli. Rīgas Domei būs jāatsavina aptuveni 17 hektāri zemes Skanstes ielā, kas kalpos kā LBSP nodrošinājums kredīta saņemšanai «Parekss bankā». Ja LBSP šo zemi īpašumā neiegūs, Rīgas Domei būs jāatpērk hokeja halle no būvniekiem par 30% no būvniecības izmaksām un jāpiešķir ilgtermiņa nomas tiesības uz zemi ap halli komercapbūvei. Taču tagad būvnieki izvirzījuši prasību — ja zeme nenonāk būvnieku īpašumā, domei halle jāatpērk par tās reālo vērtību.

Tomēr zeme zem hokeja halles, ap halli esošais parks un autostāvvieta, kas veido vēl deviņus hektārus, paliks Rīgas Domes īpašumā.

LBSP pārstāvis Guntis Rāvis iepriekš lēsa, ka halles būvniecība varētu izmaksāt jau iepriekš «Multihalles» nosauktos 26 miljonus eiro (17,2 miljonus latu), tādējādi 30% veidos 7,8 miljonus eiro (5,1 miljonu latu).

«Latvijas būvnieku stratēģiskā partnerība» pārņems jau iesākto «Multihalles» projektu Skanstes ielā, kur jau iedzīti vairāki izmēģinājuma pāļi halles pamatu izbūvei. Būvnieku apvienība pauž apņemšanos halles celtniecību pabeigt līdz 2006. gada 1. februārim, investējot būvniecībā gan savus līdzekļus, gan aizņēmumu no «Parekss bankas».

«Latvijas būvnieku stratēģiskā partnerība» apvieno «Skonto būvi», «Kalnozols celtniecību», «Re&Re», «RBS Skalu» un LEC.

Jau vēstīts, ka iepriekš halles būvniecībai izvēlētā «Multihalle» ilgāk nekā gadu nav varējusi atrast investoru, kas ieguldīs līdzekļus halles būvniecībā. Tādēļ pašlaik pasaules hokeja čempionāta norise Latvijā ir apdraudēta, jo, ja Starptautiskajai hokeja federācijai nebūs pārliecības, ka Latvija laikā uzcels lielo halli, 2006. gada čempionāta rīkošanas tiesības tiks nodotas kādai citai valstij.