Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bušs lūdz piešķirt vēl 25 miljardus dolāru operācijām Irākā un Afganistānā

ASV prezidents Džordžs Bušs trešdien paziņoja, ka lūdz Kongresu piešķirt vēl 25 miljardus ASV dolāru (14 miljardus latu) militāro izdevumu segšanai Irākā un Afganistānā 2005. finanšu gadā, kas sāksies 2004. gada 1. oktobrī.

«Lai gan mēs nezinām precīzās izmaksas operācijām nākamajā gadā, jaunākā notikumu attīstība un palielinātas prasības mūsu karavīriem rāda, ka nepieciešams plāns visiem iespējamiem gadījumiem,» paziņoja Bušs.

«Es lūdzu Kongresu izveidot rezerves fondu visiem iespējamiem gadījumiem nākamajā finanšu gadā 25 miljardu dolāru apmērā, lai izpildītu visas mūsu bruņoto spēku saistības un nodrošinātu mūsu panākumus šajās svarīgajās frontēs karā pret terorismu,» sacīja Bušs.

Bušs, kurš bija solījis nelūgt vairāk naudas operācijām Irākā pirms ASV prezidenta vēlēšanām 2. novembrī, sacīja, ka iesniegs precīzāku līdzekļu pieprasījumu izdevumu segšanai, kad kļūs labāk zināmas vajadzības. Viņš arī bija solījis, ka ASV spēkiem Irākā tiks piešķirti visi nepieciešamie resursi to misijas izpildei.

Prezidents sacīja, ka jaunie līdzekļi ir nepieciešami 2005. finanšu gadam un ka viņš apspriedis jauna finansējuma nepieciešamību, trešdien tiekoties ar aizsardzības ministru Donaldu Ramsfeldu.

Nemiernieku aktivizēšanās Irākā ir likusi Pentagonam pārskatīt savus militāros plānus pirms 30. jūnijā paredzētās varas nodošanas irākiešiem. Ramsfelds otrdien paziņoja, ka nākamgad Irākā paliks 138 tūkstoši ASV karavīru, un lika nosūtīt uz turieni 10 tūkstošus karavīru, lai nomainītu vienības, kurām bija pagarināts dienesta laiks Irākā.