Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atbildību par hokeja halli vajadzētu uzņemties LHF

Rīgas mērs Gundars Bojārs uzskata, ka lēmums par tālāko rīcību hokeja halles celtniecībā jāpieņem Latvijas Hokeja federācijai (LHF). Lielākā daļa Rīgas Domes deputātu nav gatavi mainīt iepriekš pieņemtos lēmumus par zemes nomas nosacījumiem halles celtniecībai.

Rīgas Dome ir saņēmusi vēstuli no «Latvijas būvnieku stratēģiskās partnerības» (LBSP), kurā kompānija paziņo par gatavību atkāpties no halles celtniecības, ja netiek mainīti izvirzītie nosacījumi. Viens no tiem ir arī trīs miljonu latu līgumsods par labu Rīgas Domei, ja halle netiek uzbūvēta laikā.

Bojārs uzsvēris, ka LHF kārtējo reizi halles celtniecību uzticējusi būvniekiem, kas atsakās no projekta, tāpēc federācijai jāuzņemas atbildība par notiekošo un jāizlemj, kurš no investoriem projektu realizēs.

Rīgas Domei nav pieņemams risinājums, ka pašvaldība uzņemas saistības halli atpirkt par tās faktisko vērtību, uzskata Rīgas mērs.

Pēc LBSP aprēķiniem, projektu izmaksas ir vismaz 31 miljons eiro. «Rīgas Dome nav gatava uzņemties saistības atpirkt halli, nezinot, kas ar šo būvi notiks pēc hokeja čempionāta, tā būtu bezatbildība,» sacīja Bojārs. Viņš teica, ka 31 miljons eiro būtu pārāk smags slogs pilsētas budžetam, kad nauda nepieciešama daudziem citiem mērķiem. Mērs norādīja, ka vēl var paspēt halli uzbūvēt laikā, ja tās celtniecību uzticēs kompānijai, kas neprasa garantijas no valsts vai pašvaldības.