Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ANO eksperts: Eiropā badu cieš 30 miljoni cilvēku

Centrālajā un Austrumeiropā badu cieš 30 miljoni cilvēku, intervijā Francijas laikrakstam «Liberation» izteicies ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) eksperts Deivids Sediks.

Viņš uzskata, ka divas Eiropas valstis, kas ļoti cieš no bada, ir arī Latvija un Slovākija, kur badā esot nonākuši 5–6% iedzīvotāju. Vairākās citās Centrāleiropas valstīs šis rādītājs svārstās ap 2%, teica Sediks. Nelabvēlīga zona ir daudzas Balkānu valstis, it īpaši Horvātija, kur šī problēma aptverot 12% iedzīvotājus.

Polijā šis līmenis atbilst tikai 1% iedzīvotāju, taču tur esot vērojama satraucoša tendence — pēdējos 10 gados valdībai neizdodas panākt, lai to cilvēku skaits, kuri nespēj nodrošināt sev normālu pārtiku, būtu mazāks par 300 000.

Citu Eirāzijas valstu vidū, kurās iedzīvotāji ļoti cieš no nepilnvērtīga pārtikas patēriņa, FAO eksperts minēja Armēniju un Tadžikistānu. Mazliet mazākā mērā — 20 līdz 35% līmenī — šī parādība vērojama Gruzijā, Kazahstānā, Azerbaidžānā un Uzbekistānā.