Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Deutsche Telekom» met acis uz Austrumeiropu

Eiropas lielākā telekomunikāciju kompānija «Deutsche Telekom» mēģinās izmantot iespējas pārņemt telekomunikāciju kompānijas Austrumeiropā, tā samazinot savu atkarību no sarūkošā Vācijas vietējā tirgus. Ar šādu paziņojumu ir nācis klajā «Deutsche Telekom» izpilddirektors Kajs Ūve Rike. ««Deutsche Telekom» internacionalizācija joprojām ir kompānijas stratēģijas galvenā sastāvdaļa,» uzsvēra Rike, uzstājoties kompānijas akcionāru ikgadējā sapulcē. «Īpaši tas attiecas uz Austrumeiropu.»

Pēc «Deutsche Telekom» vadītāja vārdiem, kompānija varētu veikt selektīvus pārņemšanas darījumus pēc tam, kad pagājušajā gadā tā galveno uzmanību pievērsa parādu samazināšanai. «Deutsche Telekom» prasīs akcionāru atbalstu viena miljona jaunu akciju izlaišanai, kuras pārdodot iegūtos līdzekļus varētu izmantot jaunu pārņemšanas darījumu finansēšanai.

«Deutsche Telekom» meklē iespējamos pārņemšanas darījumu partnerus Austrumeiropā, kur mazākam skaitam iedzīvotāju ir mobilie telefoni, atzīmē «Bloomberg». Mobilo tālruņu lietotāju īpatsvars tādās valstīs kā, piemēram, Polija, ir uz pusi mazāks nekā Rietumeiropā, liecina «Netsize» dati.

Polijā «Deutsche Telekom» jau pieder 49% mobilo sakaru operatora «Polska Telefonya Cyfrowa» (PTC) kapitāla daļu, un Vācijas kompānija vēlētos pilnībā iegūt PTC savā īpašumā. «Deutsche Telekom» interesi varētu piesaistīt arī 51% «Česky Telecom» akciju, kuras Čehijas valdība vēlas pārdot līdz šā gada beigām. Par to, vai Vācijas uzņēmumu varētu ieinteresēt arī Baltijas tirgus, pagaidām nav nekādas informācijas.