Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB vadītāja amatam virza trīs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka konkursa komisija otrdien apstiprināšanai valdībā nolēma virzīt trīs pašreizējos KNAB darbiniekus: Jutu Strīķi, Alvi Vilku un Alekseju Loskutovu. Par to žurnālistus informēja premjers Indulis Emsis.

Lai gan biroja pagaidu vadītāja Strīķe ieguva visvairāk komisijas locekļu balsu, komisija tomēr nolēma uz Ministru kabinetu virzīt trīs kandidātus, jo par Strīķi saņemtās trīs balsis ir tikai puse no komisijas locekļiem, nevis pārliecinošs balsu vairākums, paskaidroja premjers.

Par Strīķes izvirzīšanu balsoja ģenerālprokurors Jānis Maizītis, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns un Saeimas Pretkorupcijas komisijas vadītājs Ainārs Latkovskis.

Par KNAB darbinieku Loskutovu balsoja Emsis un Valsts kontrolieris Raits Černajs. Savukārt Strīķes vietnieku Vilku atbalstīja Valsts kancelejas pārstāve Una Klapkalne.

Premjers sacīja, ka balsojis par Loskutovu tāpēc, ka viņš ir no akadēmiskajām aprindām, redz stratēģiskus mērķus un viņam ir «skaidra tālāka politiskā virzība». Emsim patikušas viņa valodas zināšanas, «stāja, kas palīdzētu sadarbībā ar ārvalstu dienestiem».

Emsis uzskatot, ka triju potenciālo KNAB vadītāju izvirzīšana nepolitizē konkursu, jo valdība varēs izvēlēties kandidātu, kuram ir politiska uzticība. Premjers gan norādīja, ka koalīcijas partnerus un valdības locekļus neaicinās balsot par kādu konkrētu kandidatūru, bet izklāstīs tikai komisijas viedokli. Valdības vadītājs uzskata, ka konkursa rezultāts ir veiksmīgs un valdība jau tuvākajā sēdē varēs lemt par viena kandidāta apstiprināšanu, ko virzīt tālāk apstiprināšanai Saeimā.

Latkovskis žurnālistiem sacīja, ka komisijai bija jāizšķiras, vai svarīgs ir korupcijas apkarotājs vai novērsējs. Viņš pauda nožēlu, ka Strīķes kandidatūru atbalstīja tikai trīs komisijas locekļi, jo, ja par Strīķi būtu balsojuši četri, «tad būtu skaidrs uzvarētājs».

«Komisija pieņēma kompromisa lēmumu,» sacīja Latkovskis. Arī viņš uzskata, ka konkursa rezultāts ir veiksmīgs.

Valdības izsludinātajā KNAB priekšnieka amata konkursā pieteicās 20 kandidāti. Konkursa komisija tālāk izvirzīja astoņus augstā amata pretendentus: KNAB pagaidu vadītāju Jutu Strīķi, viņas vietnieku Alvi Vilku, KNAB darbinieku Alekseju Loskutovu, Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Ekspertīžu biroja priekšnieku Aigaru Evardsonu, advokātu Oskaru Rodi, prokuroru Aldi Punduru, Finanšu policijas priekšnieku Juri Timšanu un Raimondu Avdējevu.

Jautājums par KNAB vadītāju aktualizējās līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu. Ministru prezidents Indulis Emsis uzskata, ka iepriekšējā premjera Einara Repšes rīkojums par Strīķes iecelšanu KNAB direktora vietas izpildītājas amatā nav bijis likumīgs. Emsis uz KNAB vadītāja amatu vēlējās virzīt Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru Juri Rekšņu, taču viņš no šā piedāvājuma atteicās.

Atkārtoti sasauktā KNAB priekšnieka konkursa komisija vienbalsīgi nolēma rīkot jaunu konkursu uz biroja vadītāja amatu.