Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PCTVL vaino LSP un TSP vēlētāju interešu nodošanā

Politisko organizāciju apvienība «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) uzskata, ka Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) un Tautas saskaņas partijas (TSP) frakciju lēmums neatbalstīt PCTVL iniciatīvu pieprasīt Induļa Emša (Zaļo un zemnieku savienība) valdības demisiju ir kopējo vēlētāju interešu nodošana, teica PCTVL līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka.

«Priekšlikuma mērķis bija nevis šīs valdības gāšana, bet gan izdarīt uz valdību organizētu spiedienu ar mērķi panākt kompromisu problēmai «reforma 2004»,» skaidroja Ždanoka. «Mūsu partija rosināja partnerus, kuri vismaz ar vārdiem iestājas par izglītības reformas atlikšanu, pieņemt kopējas pretdarbības pret Emša valdību šajā jautājumā.»

Partijas līdzpriekšsēdētāja uzskata, ka Emša mazākumvaldība ir ļoti atkarīga no partijām, kas 8. Saeimā tika ievēlētas no PCTVL saraksta. «Ir pienācis laiks atdot parādus par saņemto atbalstu, apstiprinot Emša valdību,» norādīts plašsaziņas līdzekļiem nosūtītajā paziņojumā.

Pēc politiķes domām, draudi valdībai varēja būt ļoti reāli, jo mazākumvaldības atstādināšanu varētu atbalstīt arī labējās opozīcijas partijas. Tagad sāksies parlamenta un skolu brīvdienas, un «šajā laikā būs daudz sarežģītāk organizēt gan neuzticības balsojumu, gan spiediena izdarīšanu uz valdību masu protestu akciju veidolā».

Kā ziņots, PCTVL Saeimas frakcijas nodoms pieprasīt Emša demisiju šodien izgāzās, jo PCTVL ierosmi neatbalstīja citas kreisās partijas, bet ar frakcijas sešu deputātu balsīm nepietiek demisijas pieprasījuma iesniegšanai.