Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neapmierinātie VAK pārstāvji dibinās jaunu organizāciju

Bijušie Vides aizsardzības kluba (VAK) viceprezidenti Jānis Matulis un Alda Ozola-Matule un astoņas reģionālās nodaļas, kuras izteica neapmierinātību ar organizācijas darbu, plāno dibināt jaunu organizāciju.

Rīt, 8. jūnijā, pulksten 10 vairāki VAK pārstāvji astoņu nodaļu vārdā rīko preses konferenci par tālāko rīcību. Tās ir Saldus, Talsu, Kandavas, Rendas, Jūrkalnes un Carnikavas nodaļas, VAK Liepājas «Zaļais centrs» un VAK «Ekoprojekts».

Kā informēja Matulis, šīs nodaļas pirms VAK saieta pieņēma «Kurzemes deklarāciju», kurā aicināja demokratizēt organizāciju, pieņemt jaunus, likumiem atbilstošus statūtus. Tāpat tika prasīts statūtos iekļaut prasību, ka VAK prezidentam jābūt politiski neatkarīgai personai, kura nedrīkst ieņemt «politisku partiju vadības struktūru vēlētus amatus un tās pārstāvēt valsts pārvaldē».

Nodaļas neapmierina, ka VAK saiets bez ievērības atstājis revīzijas komisijas ziņojumu, kurā esot konstatēta finansējuma izšķērdēšana. Turklāt vainīgās personas pārvēlētas vadošos amatos, skaidroja bijušais VAK viceprezidents.

Matulis aģentūrai LETA teica, ka grupa vēlas dibināt «alternatīvu organizāciju, kur galvenais princips būtu demokrātija». Viņš stāstīja, ka daļai organizācijas pārstāvju radušās šaubas, cik efektīvi tiek izmantots finansējums.

«VAK oficiāli darbojas 65 nodaļas, no kurām uz sēdi bija ieradušās 24, bet par savu darbu varēja pastāstīt tikai desmit. Tas rada aizdomas, ka liela daļa no šīm nodaļām, iespējams, ir fiktīvas un neefektīvi izmanto līdzekļus,» teica Matulis.

Kā ziņots, VAK Kurzemes nodaļu pārstāvji uzskata, ka patlaban VAK darbojas nedemokrātiski, bet tās vadītājs Arvīds Ulme (ZZS) neatbilst šīs organizācijas prezidenta statusam, jo ir politiski atkarīgs.

Ulme aģentūrai LETA skaidroja, ka Kurzemes nodaļu pārstāvji ierosinājuši mainīt VAK statūtus, nosakot, ka organizācijas vadītājs nedrīkst būt politiski iesaistīta persona. Notikusi balsošana, tomēr vairākums klātesošo atbalstījuši veco, 1987. gadā pieņemto statūtu saglabāšanu.

Šādos apstākļos par VAK prezidentu atkārtoti ievēlēts Ulme, par ko nobalsoja 61 saieta dalībnieks, viens bija pret, bet 14 atturējās. Savukārt Matuli un Ozolu-Matuli viceprezidentu amatā nomainīja Ojārs Balcers un Elita Kalniņa.