Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Svētdien Ņujorkā sākas jauna Pasaules Tirdzniecības centra celtniecība

Gandrīz trīs gadus pēc 2001. gada 11. septembra terora aktiem Ņujorkā svētdien, kad ASV tiek svinēta Neatkarības diena, sāks būvēt torni, kas būs jaunā Pasaules Tirdzniecības centra centrālais tornis.

20 tonnu granīta plātne, kas ceturtdien tika nogādāta Ņujorkas «Ground Zero», būs jaunā centra pamatakmens. Brīvības torņa pamatakmens ielikšana iezīmēs celtniecības sākšanos.

Plānots, ka jaunais tornis, kura izmaksas būs aptuveni 1,5 miljardi ASV dolāru, sniegsies 541 metra augstumā un to paredzēts pabeigt 2009. gadā.

Pamatu ielikšanas ceremonijā piedalīsies Ņujorkas līderi, arī gubernators Džordžs Pataki un pilsētas mērs Maikls Blūmbergs.

Pamatakmens tika izcirsts Edirondakas kalnos Ņujorkas štatā, un to pirms nogādāšanas uz jaunā torņa pamatu vietu Longailendā sagatavoja akmeņkaļi.

Brīvības tornis būs jaunā Pasaules Tirdzniecības centra galvenā ēka, un paredzēts, ka tā pārspēs Kualalumpuras 452 metrus augstos «Petronas» torņus un Taipejas torni «Taipei 101», kas ir 508 metrus augsts.

Jaunajā Pasaules Tirdzniecības centrā arī būs memoriāls tiem 2700 cilvēkiem, kas gāja bojā 11. septembra terora aktos Ņujorkā.