Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karogu nesīs šķēpmetējs Vasiļevskis

Atēnu olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu piektdien nesīs jaunais šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis, pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretāre Marita Vilciņa.

Olimpiskās komandas sapulcē otrdien sākotnēji par karognesēju ievēlēja Vsevolodu Zeļoniju. Pirms četriem gadiem Sidnejā par olimpisko bronzas laureātu kļuvušais džudists augstu novērtēja viņam izrādīto uzticību, taču atzina, ka nevarēs veiksmīgi savienot karognesēja pienākumus ar mērķi sasniegt Atēnās augstu vietu, teica Vilciņa.

Vairākas stundas ilgstošā atklāšanas ceremonija notiks piektdien vakarā un, iespējams, risināsies lielā karstumā, prasot no dalībniekiem daudz spēka. Taču Zeļonijam jau pirmdien sāksies priekšsacīkstes, kam pienācīgi jāsagatavojas, norādīja Vilciņa.

Spēļu atklāšanas dienā Atēnās būs tikai 20 olimpieši no Latvijas delegācijā iekļautajiem 32 sportistiem, turklāt tobrīd mājās vēl būs daudzi atlēti, ar kuriem saista cerības uz augstām vietām, klāstīja Vilciņa. Tādēļ karognesēju kandidātu skaitā nebija ne svarcēlāja Viktora Ščerbatiha, ne vieglatlētu Staņislava Olijara un Aigara Fadejeva. Savukārt olimpiskajam čempionam vingrotājam Igoram Vihrovam un pasaules eksčempionam riteņbraukšanā Romānam Vainšteinam jau sestdien jāpiedalās sacensībās, tāpēc viņu kandidatūras atkrita.

Atkārtotā balsojumā lielākais balsu skaits bija 22 gadus vecajam rīdziniekam Vasiļevskim un burātājai Vitai Matīsei. Taču paši sportisti sprieda, ka karoga nešana jāuztic vīrietim, jo tas ir fiziski grūti paveicams, skaidroja Vilciņa.

Vasiļevska kandidatūru atbalstīja arī Latvijas delegācijas vadība, uzskatot, ka tas simbolizē Latvijā spēcīgās un panākumiem bagātās šķēpa mešanas tradīcijas, teica Vilciņa.

Vasiļevska līdz šim lielākais panākums ir 2003. gadā gūtā 7. vieta Eiropas U-23 čempionātā un 16. vieta Eiropas meistarsacīkstēs.

Atēnu olimpiskās spēles Grieķijas galvaspilsētā ilgs līdz 29. augustam.