Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Venecuēlas valdība un opozīcija apgalvo, ka uzvarējusi referendumā

Trīs Venecuēlas valdības ministri pirmdien paziņoja, ka prezidents Ugo Čavess ir uzvarējis referendumā par viņa iespējamo atsaukšanu no amata, taču šie izteikumi ir pretrunā ar opozīcijas apgalvojumiem, ka referendumā uzvarējuši ir viņi.

«Mēs to [referendumu] esam uzvarējuši ar lielu pārsvaru,» teica viens no trim ministriem, kurš nevēlējās, ka tiek nosaukts viņa vārds. Arī abi pārējie ministri izteica līdzīgus apgalvojumus.

Savukārt neilgi pirms tam kāds no ievērojamākajiem opozīcijas līderiem apgalvoja pretējo — referendumā ir uzvarējuši Čavesa pretinieki.

Venecuēlas likumi aizliedz paziņot jebkādus vēlēšanu rezultātus līdz brīdim, kad tos izziņos Vēlēšanu padome.

«No manas sejas izteiksmes cilvēki var nojaust to, kas notiek,» teica referenduma ierosināšanu panākušās opozīcijas koalīcijas līderis Enrike Mendosa, kura seja staroja pašapmierinātībā.

Cits opozīcijas līderis un bijusī valsts īpašumā esošās naftas kompānijas amatpersona Huans Fernandess teica: «Mēs gatavojamies salūtam un mūzikai…»