Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tualetes brīdina apmeklētājus par pārāk ilgu uzkavēšanos

Amsterdamas kultūras centra tualetēs uzstādīti sensori, kas brīdina apmeklētājus, ka viņi pārāk ilgi uzkavējas tualetēs, ziņo interneta medijs «Ananova».

Sensori, kas saistīti ar datoru «Private room 02», uzstādīti «De Balie» kultūras centra tualetēs.

Tualešu lietotājiem tiks atgādināts, ja viņi aizmirst nolaist ūdeni, smēķē, nepaceļ poda vāku vai arī pārāk daudz izmanto tualetes papīru.

Sistēmas izgudrotājs Leonards van Munsters sacīja, ja sensori tualetē jutīs, ka kāds mēģina radīt nekārtības, viņš tiks brīdināts atstāt to tīrībā.

«Dators ir attīstījis pats savu noskaņojumu. Dažreiz tas nesaka neko, bet tad pēkšņi kļūst aktīvs,» viņš sacīja. «Un ja kāds mazmājiņā pavada pārāk ilgu laiku, tas sāk izteikt jocīgas piezīmes tādas kā:«Vai tu zini, ka šajās 50 minūtēs, kuras tu esi pavadījis tualetē, karos visā pasaulē ir gājuši bojā 50 cilvēki?»

Van Munsters sacīja, ka strādā ar vairākiem citiem cilvēkiem, lai sakomponētu speciālu mūziku cilvēkiem tualetē. «Es vēlos, lai viņi tur justos viegli.»