Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šā gada valsts budžetā grozījumu pieņemšanai nodrošināts Saeimas vairākums

Šā gada valsts budžeta grozījumu pieņemšanai ir nodrošināts Saeimas vairākums, jo bez valdību veidojošajām partijām to rīt atbalstīs arī opozīcijā esošā Tauta saskaņas partija (TSP), žurnālistus informēja frakciju vadītāji.

Atbildīgās par budžeta grozījumu izskatīšanu Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Gundars Bērziņš (TP) prognozēja, ka budžeta grozījumu izskatīšana rīt Saeimas sēdē varētu ilgt pat 17 stundas, jo deputāti ir iesnieguši 1061 priekšlikumu.

Tautas partijas frakcija šodien nolēmusi rosināt par katru budžeta priekšlikumu ļaut debatēt tikai vienu minūti, lai grozījumu izskatīšana noritētu raitāk un nepārsniegtu 17 stundas.

«Es kā kaismīgs smēķētājs pēc pusotras stundas vēlēšos saņemt nikotīna devu» sacīja Bērziņš, kas rīt Saeimā būs atbildīgais ziņotājs par budžeta grozījumiem un kam būs jāiztur vislielākā slodze, ziņojot par katru no tiem.

Par budžeta grozījumiem sola balsot arī TSP, jo pirmo reizi valdošā koalīcija ņēmusi vērā opozīcijas priekšlikumus, kā arī grozījumi ir orientēti cilvēku labklājības celšanai, žurnālistus informēja TSP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Klementjevs.

Balsojumā par budžeta grozījumu pieņemšanu atturēsies apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK). «Nevar teikt, ka šis ir ļoti slikts budžets, tam ir pozitīvas ievirzes, tāpēc neesam kategoriski pret,» sacīja TB/LNNK priekšsēdētājs Jānis Straume. Savukārt Latvijas Sociālistiskās partijas un apvienības «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) frakcijas lēmumu pieņems pirms balsojuma Saeimā. PCTVL frakcijas deputāts Nikolajs Kabanovs informēja, ka partijai nepieņemami ir lielie līdzekļi Aizsardzības ministrijai, taču kopumā budžets esot pozitīvs.

Pret budžeta grozījumiem balsos partija «Jaunais laiks» (JL), jo valdība esot «nošpikojusi» lielu daļu JL priekšlikumu, kā arī sociālajā sfērā jautājumi tiekot risināti tikai uz budžeta deficīta palielināšanas rēķina, aģentūru LETA informēja JL frakcijas deputāts Edgars Jaunups.

«Valdība, rīkojoties nekorekti un nošpikojot mūsu priekšlikumus, tik un tā nav atbalstījusi lielāko daļu no JL ierosinājumiem, tāpēc mēs nevaram balsot par tik populistisku projektu,» sacīja Jaunups.

Budžeta grozījumos esot arī pozitīva lieta — daudz līdzekļu tiek paredzēts Latgales reģionam, taču viena reģiona izaugsmes dēļ JL kā labēja partija nevarot balsot «par».