Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: ES paplašināšanās neveicinās «sociālo tūrismu» uz Zviedriju

Zviedrijai nav pamata raizēties, ka sakarā ar Eiropas Savienības (ES) paplašināšanos desmit jauno dalībvalstu pilsoņi centīsies izmantot šīs valsts dāsno sociālās nodrošināšanas sistēmu un ka tāpēc varētu pieaugt «sociālo tūristu» pieplūdums Zviedrijā, liecina pētījums, kuru veikusi Zviedrijas Sociālās apdrošināšanas valde (NSIB).

«Līdz šim nekas neliecina ne par kādu sociālo tūrismu,» sacījis pētījuma vadītājs Anderšs Lēnkvists.

Pavasarī pirms ES paplašināšanās Zviedrijas premjerministrs Jērans Pērsons aicināja ieviest pagaidu ierobežojumus darba tirgū jauno ES valstu pilsoņiem, proti, noteikt, ka viņiem būs jāuzrāda darba līgums, lai saņemtu atļauju strādāt Zviedrijā. «Neparedzēt šādus pagaidu noteikumus būtu bezatbildīgi,» Pērsons aprīlī sacīja Zviedrijas informācijas aģentūrai TT, brīdinādams, ka jauno dalībvalstu pilsoņi steigsies izmantot tās priekšrocības, kādas garantē viņa valsts sociālie dienesti.

Tomēr parlaments tai pašā mēnesī nobalsoja pret valdības ieteikumiem par pagaidu ierobežojumiem.

Pētījums, kas vēl turpinās, liecina, ka kopš ES paplašināšanās Zviedrijā tikai nedaudz palielinājušies līdzekļi, kuri izdoti bērnu un studentu pabalstiem un citam finansiālajam atbalstam, kas sniegts citu ES valstu pilsoņiem, kā arī citās ES dalībvalstīs dzīvojošajiem Zviedrijas pilsoņiem.

Tomēr, kā aģentūrai AFP atzinis Lēnkvists, vēl ir par agru prognozēt, kā notikumi attīstīsies turpmāk.

Sociālās apdrošināšanas valde gatavojas pirmo ziņojuma projektu valdībai šajā jautājumā iesniegt novembra beigās, bet galīgo ziņojumu sagatavot līdz marta beigām.