Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atkāpjas Buša kampaņas jurists pretrunīgo reklāmu dēļ

Trešdien no amata atkāpies augsta ranga jurists ASV prezidenta Džordža Buša vēlēšanu kampaņā, kad atklājies, ka viņš sniedzis juridiskus padomus grupai, kas reklāmas kampaņā apsūdz demokrātu kandidātu Džonu Keriju melos par viņa dienestu Vjetnamas karā.

Ilggadējais Buša kampaņas juridiskais konsultants Bendžamins Ginsbergs ir jau otrais cilvēks Buša kampaņā, kas ir saistīts ar grupu «Swift Boat Veterans for Truth». Buša pārstāvji uzstāja, ka tai nav nekādas saistības ar reklāmām, un noliedza Kerija apsūdzības, ka Bušs slepeni izmanto šādas grupas uzbrukumam Kerijam.

Ginsbergs otrdien atzina, ka sniedzis juridiskas konsultācijas arī «Swift Boat Veterans for Truth», kas uzbrūkošās televīzijas reklāmās un grāmatā apšaubīja Kerija dienestu.

Viņš paziņoja, ka nolēmis aiziet no Buša kampaņas, lai viņa sniegtā konsultācija, kas atbildusi likumiem, «nenovērstu uzmanību no īstajiem jautājumiem, uz kuriem vajadzētu koncentrēties». Niknais strīds par Kerija dienestu Vjetnamas karā, kur viņam piešķirts apbalvojums par varonību, pēdējās dienās dominē vēlēšanu kampaņā.

Kerija kampaņas pārstāvis Čads Klentons norādīja, ka tas ir «vēl viens pierādījums Buša saistībai ar to grupu».

Kerijs pagājušajā nedēļā lūdza Federālo vēlēšanu komisiju piespiest republikāņus atsaukt reklāmas, kurā apstrīdēts viņa militārais dienests, un apsūdzēja Buša kampaņu par nelikumīgu pret viņu vērstu uzbrukumu koordinēšanu.

Kerija kampaņa iesniegusi sūdzību pret organizāciju «Swift Boat Veterans for Truth», kas samaksājusi par reklāmām, «par likuma pārkāpšanu ar neprecīzām reklāmām, ko nelikumīgi koordinē Buša–Čeinija prezidenta kampaņa un Republikāņu nacionālā komisija».

Vjetnamas kara laikā Kerijs bija Jūras spēku leitnants un komandieris uz karakuģa Vjetnamā. Viņš piecas reizes apbalvots par varonību un karā guvis ievainojumus.