Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijā notikušas ikgadējās kaujas ar tomātiem

Spānijas austrumu pilsētā Bunolā trešdien notika ikgadējās kaujas ar tomātiem, kurās šogad piedalījās rekordliels skaits dalībnieku — vairāk nekā 40 000 cilvēku.

Stundu ilgajā kaujā vietējie iedzīvotāji un tūristi izmētāja aptuveni 100 000 kilogramu tomātu. Pēc kaujas pilsētu klāja sarkana sašķaidītu tomātu kārta un netika pasargāts neviens apmeklētājs vai siena, pat pilsētas mērija.

Pēc stingrajiem drošības noteikumiem, pirms mešanas tomāts jāsaspiež, lai nevienu neievainotu.

Neviens īsti nezina, kā aizsākās festivāls, bet tiek uzskatīts, ka tas noticis 1944. gadā, kad starp divām jauniešu grupām pilsētā izcēlies kautiņš, kurā apgāzts tomātu stends.

Saskaņā ar citu leģendu pirmā mētāšanās ar tomātiem notikusi 50. gados, kad bariņš jaunu cilvēku izklaidējušies, apmētājot ar tomātiem kādu ielu muzikantu, kurš pēc tam apmētājis savus uzbrucējus.

Festivāls kādu laiku bijis aizliegts, jo vienā no tiem ar tomātiem apmētāta kāda valdības amatpersona, un tad pilsētiņas iedzīvotāji sarīkojuši bēres tomātam, uz kurām ieradusies puse pilsētas iedzīvotāju.

Kopš 1970. gada festivāls ir pasākums, kas katru gadu piesaista lielu daudzumu tūristu.

Mūsdienās festivāls, kas izmaksā 36 000 eiro (22 752 latus) notiek ar administrācijas atļauju. Pēc tam tīrīšanas darbos tiek iesaistīti ugunsdzēsēji un citi pilsētas administrācijas darbinieki.