Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Negaisa aizsegā īsteno lielāko mobilo tālruņu zādzību Latvijā

Rīgā notikusi viena no vērienīgākajām mobilo tālruņu zādzībām valstī. 20. augusta naktī no ekskluzīvo telefonu salona «Mobius» pagaidām nezināmi ļaundari nozaga 178 mobilos tālruņus, kuru kopējā vērtība ir gandrīz 24 tūkstoši latu, un vienu plaukstdatoru.

Zagļi īstenojuši ievērības cienīgu zādzību, un veikala vadītāji spiesti atzīt — viss noticis kā filmā. Ļaundari ielauzās menedžera kabinetā, kas ir arī noliktava un atrodas pagrabtelpā. Izcirtuši caurumu aptuveni 70 centimetru biezā mūra sienā, aizklājuši kustības detektoru, savākuši telefonus un aizgājuši ar paceltu cepuri. Policija turpina izmeklēšanu.

Darbojušies profesionāļi

Salons «Mobius» Matīsa ielā atrodas kopš oktobra. Neviens, arī apsardzes firma, nevarēja iedomāties, ka var tikt īstenota tik profesionāla zādzība. Zagļi, šķiet, bija padomājuši par visu, jo noziegums bijis rūpīgi izplānots. Par to liecina vairāki faktori — informācija par to, kur atrodas kustības detektors, kā no pagraba ielauzties tieši menedžera kabinetā (tas nebūt nav tik viegli, jo kabinets atrodas zemākā līmenī nekā pagrabs, līdz ar to caurumu varēja izsist nepareizā vietā), un citi apstākļi.

Lai arī drošības sistēmas salonā ir augstā līmenī un iepriekš neviens zādzības mēģinājums nav bijis, iegūt informāciju un izplānot noziegumu bija iespējams. «Salonā apgrozās daudz cilvēku. Ieiet pie menedžera un paskatīties, kur atrodas kustību detektors, nav problēmu, jo pie viņa notiek lielākie pirkumi. Zagļi visu zināja, visticamākais, iepriekš viņi te ir bijuši un izpētījuši situāciju,» teic SIA «32 collas» rīkotājdirektors Ģirts Blate.

Menedžeris šokēts

«Torīt menedžeris ienāca savā kabinetā un atklāja, ka sienā ir caurums. Viņi bija izlauzušies cauri pamatīgai sienai,» ar žestiem veclaicīgās mājas sienas apmērus mēģina attēlot Blate, «uz kustību detektora uzlikuši pudeli ar foliju. Kamēr paspēja to izdarīt, nostrādāja signalizācija. Atbrauca policija, paskatījās, ka salonā viss ir kārtībā, un aizbrauca.»

«Vispirms ieraudzīju melno caurumu sienā. Tas bija pamatīgs šoks, nesapratu, kas noticis. Nevarēju iedomāties, ka caurumu varētu izcirst gandrīz metru biezā sienā. Tad pamanīju, ka izārdīts viss kabinets. Ir bijuši visādi gadījumi, bet neko tādu iepriekš nebiju piedzīvojis,» — tā menedžeris Andris Kronis.

Zagļi gaidījuši pērkonu

Zīmīgi, ka tonakt visu laiku esot dārdējis pērkons, tāpēc apsardze saņēmusi vairākus simtus izsaukumu — pērkons satricinājis, piemēram, logus, un nostrādājusi signalizācija. Trauksme «Mobius» atskanējusi pulksten 4.40 no rīta. Protams, apsardzes vīri nodomājuši, ka arī šoreiz tāpat kā citos veikalos un birojos viss ir ļoti nevainīgi — vainīgs pērkons. Kad drošībnieki aizbraukuši, zagļi mierīgi paveikuši savu darbiņu. Iznesti 178 telefoni, no kuriem viens ir ekskluzīvais «Vertu», kura vērtība ir vairāk nekā četri tūkstoši latu, kā arī viens plaukstdators.

«Pēc pēdu nospiedumiem policija secināja, ka darbojušies trīs cilvēki. Viņi ar somām rāpušies pāri sētai, kur droši vien gaidīja mašīna. Citādi jau tādu daudzumu prom nedabūtu. Viņi nebija muļķi, droši vien gaidīja pērkonu, jo visu vasaru taču ne reizi nebija liela negaisa. Arī pagraba shēmas vajadzēja pārzināt, jo te taču ir kā labirintā,» apstaigājot pagrabu, rāda Blate. Iespējams, cauri sienai viņi urbušies jau vairākas naktis, jo pagrabs ir pamests un tajā cilvēki var neparādīties ilgāku laiku. Līdz ar to nozieguma augsni varēja gatavot ilgstoši. Lai gan veikala vadītāji pieļauj, ka tas ir vienas, proti, 20. augusta, nakts darbs — pēc veikala slēgšanas pulksten 20 sākuši rīkoties, bet no rīta puses smagākais jau bija paveikts. Atstātās pēdas liecina, ka izmantoti urbji, laužņi un citi rīki. Kaimiņi troksni, ja arī tas bijis skaļš, nav dzirdējuši negaisa dēļ, turklāt jāņem vērā, ka sienas senajā mājā ir gandrīz skaņu necaurlaidīgas.

Telefonus Latvijā nevar lietot

Nesen salonā «Mobius» bijis jauns pievedums, tāpēc ļaundaru rokās nonākuši arī mobilās pasaules paši jaunākie produkti. Vairākiem citiem ekskluzīvajiem aparātiem, kas atradās citās telpās un kuru vērtība bija pat līdz desmit tūkstošiem latu, viņi nav tikuši klāt. Arī no menedžera kabineta paņemta tikai puse telefonu. «Acīmredzot kāds viņus iztraucējis… Varētu būt, ka tā bijusi apkopēja, jo viņa ieraudzījusi, ka pagraba durvis ir atlauztas, staigājusi gar tām, un viņi nobijušies,» notikušā versiju ieskicē Blate.

Lai arī visas preces bijušas apdrošinātas, Blate rēķina, ka zināmi zaudējumi tomēr būs, jo preces apdrošinātas par iepirkuma cenām, bet «neviens nerēķina, ka ir ceļa, uzturēšanas un vēl citi izdevumi».

Valsts policijas Preses nodaļas galvenais speciālists Aigars Bērziņš «Faktam» norādīja, ka tā ir apjomīgākā mobilo telefonu zādzība valstī. Policija mēģina noskaidrot vainīgās personas, bet pagaidām nevarot atklāt, vai ir izdevies tikt viņiem uz pēdām.

«Nozagtos telefonus Latvijā praktiski nevar lietot, jo ir zināmi IMEI kodi. Tikko zvana no LMT vai «Tele2», uzrādās kods. Visticamāk, tos mēģinās izvest ārpus Latvijas. Iespējams, telefonus centīsies pārdot tirgū «Latgalīte» vai kur citur, bet tad viņu īpašniekiem radīsies problēmas.» Blate domā, ka telefoni tiks vai arī jau ir izvesti ārpus valsts.