Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Teroristi gatavojas elektroniskajam džihādam

Daudzi droši vien ir lasījuši sensacionālo ziņu par gaidāmo teroristu globālo uzbrukumu internetam, kurā visvairāk cietīšot ASV, Rietumeiropa un Japāna. «Antivirus.lv» mēģina iegūt vairāk informācijas par gaidāmo.

Sākumā ziņa, kas atsaucas un arī citē «Kaspersky Lab» antivīrusu ekspertu izteikumus preses konferencē 24. augustā, parādījās Krievijas plašsaziņas līdzekļos, bet pēc tam arī dažos [s:730], kā arī ārvalstu medijos. Tajā tika vēstīts, ka 26. augusts pasludināts par «elektroniskā džihāda dienu».

Lai noskaidrotu kaut ko vairāk un apmierinātu Latvijas žurnālistu interesi par draudiem Latvijas internetam, vakar sazinājāmies ar Jevgeņiju Kasperski, «Kaspersky Lab» antivīrusu pētījumu vadītāju. Un saņēmām diezgan interesantu atbildi.

«Nekādu draudu Latvijai nav, un arī Izraēlai (pret kuru tiek plānota akcija) praktiski nekādu draudu (esam pārliecināti par 90%) nav — mēs vakar tā arī teicām. Draudi ir citur — termins «elektroniskais džihāds» kļūst arvien populārāks. Kārtējo plānoto akciju mēs vērtējam kā organizētu uzbrukumu Izraēlas interneta resursiem (nevis vienkāršu interneta resursu uzlaušanu vai pret Izraēlu vērsta surogātpasta izsūtīšanu). Teroristi nonākuši līdz masveida interneta uzbrukumiem. Tendence ir ļoti slikta — jāgatavojas…»

Ne vārda par globālu uzbrukumu! Šķiet, ka mēs esam kļuvuši par informacionālā «džihāda» upuriem sensāciju kāru Krievijas žurnālistu izpildījumā. Kā izrādās, ir ziņas, ka tiek gatavots uzbrukums Izraēlas interneta resursiem, un Jevgeņijs Kasperskis, saskatot šajā apstāklī jaunas un satraucošas tendences iezīmes, mēģināja informēt par to sabiedrību. Draudīgās nākotnes vīzijas, izejot caur masu saziņas līdzekļu sensāciju mašīnu, pārtapušas par pilnīgi reāliem šodienas draudiem.

Kas attiecas uz draudīgajām nākotnes vīzijām, skeptiķiem gribētu atgādināt citas Jevgeņija Kasperska prognozes, kas «diemžēl» piepildās. Tā, piemēram, to, ka piepildījusies pagājušā gada beigās izteiktā [s:731], šodien neapstrīdēs vairs neviens. Nemaz nerunājot par pirms diviem gadiem izteikto prognozi par tīkla tārpiem, kas piepildījās tik ātri, ka pats prognozes autors bija pārsteigts...