Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ņujorkas tiesa neļauj pretkara protestētājiem pulcēties Centrālajā parkā

Ņujorkas tiesa trešdien neļāva pret Bušu vērstu demonstrāciju Republikāņu nacionālā konventa priekšvakarā rīkot Ņujorkas Centrālajā parkā, atstājot atklātu jautājumu, kurp simtiem tūkstošiem demonstrantu doties pēc gājiena cauri Manhatanai.

Ņujorkas Augstākās tiesas lēmums ir kārtējais pavērsiens protesta organizētāju un pilsētas municipalitātes cīņā. Tiesa atbalstīja pilsētas amatpersonu argumentu, ka tik liels cilvēku pūlis izbradās zālienu parkā un būtu grūti garantēt drošību.

Ņujorkas Centrālā parka zāliens tika atjaunots pirms septiņiem gadiem, un tas izmaksāja 18 miljonus ASV dolāru.

Protesta akcijas organizētāji «Apvienoti mieram un taisnīgumam» paziņoja, ka pakļausies tiesas spriedumam un nepulcēsies parkā, taču demonstrācija tik un tā notiks. Paredzams, ka tajā piedalīsies aptuveni 250 000 demonstrantu. Tomēr viņi norāda, ka tiesa bijusi netaisnīga un ka tās lēmums pārkāpj protestētāju konstitucionālās tiesības pulcēties, uzsverot, ka Ņujorkas municipalitāte agrāk devusi atļauju Centrālajā parkā rīkot milzīgus pasākumus, piemēram, koncertus.

Grupai ir atļauja rīkot gājienu svētdien, dienu pirms Republikāņu Nacionālā konventa Ņujorkā, kurā Bušs tiks oficiāli izvirzīts par republikāņu kandidātu prezidenta vēlēšanās.

Republikāņu konvents Ņujorkā notiks no 30. augusta līdz 2. septembrim — pastiprinātos drošības apstākļos.