Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policijai izdodas novērst pasūtījuma slepkavību

Pagājušās nedēļas nogalē Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbiniekiem izdevās novērst kādas sabiedrībā zināmas personas pasūtījuma slepkavību, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

Policijas darbinieku rīcībā nonāca informācija, ka tiek gatavota kādas sabiedrībā zināmas personas slepkavība, izmantojot šaujamieročus.

2004. gada 22. augustā Ventspilī Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar VP Kriminālistikas pārvaldes darbiniekiem operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksa laikā aizdomās par pasūtījuma slepkavības organizēšanu Kriminālprocesa kodeksa 120. panta kārtībā aizturēja agrāk trīs reizes sodīto, 1963. gadā dzimušo Ruslanu.

Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, aizturētais vīrietis agrāk sodīts par zādzību, par indīgu, stipri iedarbīgu vielu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, realizēšanu vai pārsūtīšanu un par mantas iegādāšanos vai realizēšanu, zinot, ka tā iegūta noziedzīgā kārtā.

Par šo noziedzīgo nodarījumu ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 20. panta 2. daļas, 15. panta 3. daļas un 116. panta «Par slepkavības organizēšanu», kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

25. augustā Ruslanam piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums.

Turpinās pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot šā noziedzīgā nodarījuma iespējamos līdzdalībniekus un to, vai iepriekš Ruslans ir veicis līdzīgus noziedzīgus nodarījumus.