Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par pārkāpumiem Zinību dienā Rīgā aizturēti apmēram 50 cilvēki

Pagājušajās Zinību dienas svinībās līdz pulksten vieniem naktī par dažādiem sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumiem policijas darbinieki Rīgā aizturējuši aptuveni 50 cilvēku.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojā informēja, ka policija trešdienas pasākuma laikā aizturējusi 27 cilvēkus, kas bija alkohola reibumā sabiedriskajā vietā, vēl no 17 cilvēkiem pieņemti paskaidrojumi par dažādiem pārkāpumiem, kā arī aizturēti septiņi jaunieši, kuri, protestējot pret izglītības reformu, sevi bija pieķēdējuši pie Ministru kabineta durvīm.

Vairums aizturēti par atrašanos sabiedriskajā vietā reibuma stāvoklī.

Rīgas Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) stacija informēja, ka Doma laukumā notikušā koncerta laikā strādājušas trīs NMP brigādes, taču mediķu palīdzība nav bijusi nepieciešama.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā koncerta Doma laukums bija ievērojami piegružots, pret laukuma bruģi bija sadauzītas daudzas stikla pudeles.

Rīgas Pašvaldības policija līdz pulksten 20 Vecrīgā bija noformējusi jau 35 administratīvā pārkāpuma protokolus un 23 kvītis par alkohola lietošanu, smēķēšanu un alkohola pārdošanu nepilngadīgajiem.

Pašvaldības policijas preses sekretāre Inese Tīmane iepriekš apstiprināja, ka ir arī aizturētie, taču pagaidām precīzu to skaitu nosaukt neesot iespējams. Pilna informācija par Pašvaldības policijas darbu 1. septembra pasākumu laikā tiks sniegta šodien.

Pēc koncerta Vecrīgas ielas bija pilnas ar iereibušiem cilvēkiem, turklāt viņiem nebija nekādu problēmu papildināt savus alkohola krājumus — darbojās gan bāri, gan diennakts veikali, kas skaitās arī kā kafejnīcas. Klientu vecumu šajās iestādēs neviens īpaši necentās noskaidrot.