Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augstskolas «Turība» valdes priekšsēdētājs Birznieks veidos politisko partiju

Līdzšinējais biznesa augstskolas «Turība» valdes priekšsēdētājs Juris Birznieks plāno veidot jaunu politisko partiju, kas savus spēkus varētu izmēģināt jau nākamā gada martā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Birznieks atzina, ka pagaidām ir tikai ideja par došanos politikā un jauna politiska spēka veidošanu un tā realizēšoties tad, ja izdosies apvienot daudzos domubiedrus.

Par iesaistīšanos esošajās partijās Birznieks izteicās skeptiski, norādot, ka tām trūkst ideju. Viņaprāt, labas idejas ir partijai «Jaunais laiks», taču trūkst sistēmas to realizēšanai.

Jaunajam politiskajam spēkam pagaidām nav ne nosaukuma, ne konkrētu dalībnieku, bet par centrālo jaunā politiskā spēka ideju Birznieks izvirza cilvēku un viņa tiesības.

Birznieks uzskata, ka patlaban valdība daudz dara ačgārni, nerēķinoties ar cilvēku viedokli. Kā piemēru viņš minēja mazākumtautību izglītības reformu, kas tikusi uzspiesta, neieklausoties bērnu un vecāku domās.

Savā domubiedru grupā Birznieks vēloties apvienot ne tikai uzņēmējus, bet dažādu slāņu cilvēkus — viņam, piemēram, bijušas sarunas ar pensionāru pārstāvjiem.

Ja iecerētais izdosies, jaunais politiskais veidojums startēs nākamajā gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Tās būšot kā izmēģinājuma poligons pirms Saeimas vēlēšanām.

Konkrētākas jaunā politiskā spēka un tā dalībnieku aprises Birznieks sola publiskot apmēram mēneša laikā, kad būs dokumentēti kā pasākuma morālie, tā finansiālie atbalstītāji.

Līdz šim presē kā jaunās partijas iespējamie dibinātāji minēti uzņēmēji Ivars Strautiņš un Atis Sausnītis, Rīgas domnieks Valdis Kalnozols, Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Vilnis Štrams u. c.

No 1. septembra Birznieks vairs nav biznesa augstskolas «Turība» valdes priekšsēdētājs. Turpmāk viņš būs padomnieks augstskolas konventā, kā arī joprojām būs tās lielākais akcionārs.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīva datiem 1964. gadā dzimušais Birznieks par augstskolas «Turība» valdes priekšsēdētāju kļuva 1993. gadā. Viņš bijis Ekonomikas ministrijas Intelektuālo pakalpojumu nozares ekspertu padomes loceklis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Profesionālās un arodizglītības komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Profesionālās izglītības sadarbības padomes loceklis, Augstākās izglītības padomes loceklis.

2001. gada oktobrī Birznieks ziedoja 10 000 latu Einara Repšes vienreizējam honorāram par partijas «Jaunais laiks» izveidošanu. Laikā, kad Repše ieņēma premjera amatu, Birznieks bija viņa ārštata padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos.

Žurnāls «Klubs» Birznieku iekļāvis Latvijas miljonāru sarakstā. Viņš ir vairāku uzņēmējsabiedrību līdzīpašnieks.