Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielvārde mēģinās Liepiņu atrunāt

Populārais karikatūrists Agris Liepiņš joprojām apgalvo, ka nojauks paša uzcelto Uldevena pili Lielvārdē. Tomēr pašvaldība centīsies viņu no šā nodoma atturēt, jo pils kļuvusi par populāru tūrisma objektu.

Uz jautājumu, vai pastāv iespēja, ka pili tomēr nenojauks, A. Liepiņš atbildēja, ka nepastāvot gan. — Lāpīts jau paliek lāpīts. Interese un vēlme to uzturēt zūd, tad viss lēnām aiziet bojā, — skaidroja A. Liepiņš. Viņš skaidro, ka nevēlas turpināt sadarbību ar Lielvārdes pilsētu, jo saskāries ar pašvaldības neizpratni un nonācis konfliktā ar Lielvārdes Domi un kaimiņteritorijas uzņēmēju Stefāniju Jansoni. Arī pārdot pili A. Liepiņš negrasās. Tas esot mīlestības darbs, un pilij vērtība esot tikai, kamēr tiek saglabāta sākotnējā iecere.

Jau tikai gadu pēc senlatviešu koka pils tapšanas dome pierādījusi savu nekompetenci līguma noteikumu ievērošanā, uzskata A. Liepiņš. Tieši blakus pilij uz kādreizējās padomju laiku dzertuves «Daugava» pamata 1998. gadā uzcelts krogs — kafejnīca. Kādā dienā, iegriežoties apraudzīt savu pili, A. Liepiņš atklājis, ka viņam iznomātās zemes teritorijā tiek rakta tranšeja, jo kroga īpašniece vēlējās pieslēgties pilsētas notekūdeņu sistēmai. Ierodoties domē, A. Liepiņš konstatējis, ka ar domi darbi saskaņoti, bet par viņu ir piemirsuši. A. Liepiņš ir pārliecināts, ka jebkura darbība iznomātajā teritorijā var notikt, to saskaņojot arī ar zemes nomnieku. Lai izvairītos no konflikta, A. Liepiņš parakstījis nepieciešamos dokumentus, taču vēlējās, lai šī caurule tiktu juridiski noformēta kā kaimiņu kroga īpašnieces īpašums.

Nākamais konflikts radies ugunskuru dedzināšanas dēļ, jo pils tuvumā ekskursanti laiku pa laikam cepuši desiņas. Pašvaldības policija par to sastādījusi vairākus protokolus. Protokols A. Liepiņam sastādīts arī tad, kad viņam piederošais suns, reiz noraujoties no ķēdes, skraidījis mājas tuvumā.

A. Liepiņš nevar piedot arī 2003. gadā notikušo, kad jaunuzceltā kroga īpašniece vēlējusies palielināt viņai iznomātās zemes platību. Tajā laikā A. Liepiņš kopā ar Dumpju ģimeni, kas nodarbojas ar podniecību, pils teritorijā bija izveidojuši cepļus pēc 12. gadsimta parauga. Bijusi vēlme izpētīt, cik ilgi darbojas cepļi. Taču, kārtējo reizi ierodoties pils teritorijā, A. Liepiņš konstatējis, ka, paplašinot kaimiņteritoriju, cepļi izjaukti un to vietā ierīkots ceļš.

Savukārt «Daugaviņas» īpašniece Stefānija Jansone rakstiski skaidro, ka visus A. Liepiņa apgalvojumus varot apgāzt ar dokumentiem. Viņas skatījums uz A. Liepiņa pieminētajiem gadījumiem ir gluži pretējs, tai skaitā teritorijas izmaiņām. «(..) Zemes plānojums tika mainīts, jo A. Liepiņš savā īpašumā vēlējās paturēt trešai personai, tas ir, «tai lauku kroga īpašniecei» piederošo ūdens aku, kas tika iegādāta atklātā izsolē kopā ar kafejnīcas ēku,» S. Jansone raksta. Viņa arī atgādina, ka noasfaltējusi koplietošanas ceļu un divas trešdaļas pils apmeklētāju izmanto kafejnīcai piederošo labiekārtoto auto stāvlaukumu. Daudzi arī labierīcības esot spiesti meklēt kafejnīcas telpās. Savukārt bez viņas ziņas pāri kafejnīcas zemei A. Liepiņš izbūvējis elektrotīkla līniju, kaimiņienes zemesgabala vidū uzstādot pilij paredzēto elektrosadales skapi.

Lielvārdes mērs Aivars Troska uzskata, ka konflikts ir emocionāli uzkurināts. Arī A. Troska nepiekrīt vairākiem A. Liepiņa izteikumiem intervijā laikrakstā «Dienas Bizness». — No domes puses līguma noteikumi netika pārkāpti. A. Liepiņam ir jānokārto tikai daži dokumenti, — sacīja A. Troska. Lai pili saglabātu, notikšot diplomātiskas sarunas ar visām ieinteresētajām personām.

__________________________________________

Interviju ar Agri Liepiņu var izlasīt [s:951].