Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jēkabsons vērtēs Puķītes izteikumus un atbilstību amatam

Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons plāno izvērtēt Ceļu policijas pārvaldes (CPP) vadītāja Visvalža Puķītes publiskos izteikumus un atbilstību amatam saistībā ar ministra un Valsts policijas vadības lēmumu no trešdienas atsaukt no atvaļinājuma visus ceļu policistus, viņu vidū arī Puķīti.

Intervijā «Radio SWH» Jēkabsons trešdien arī norādīja, ka Puķītes publiskie izteikumi bijuši «mundiera goda necienīgi».

Uz jautājumu, vai Puķīte, kurš darbā trešdien slimības dēļ tomēr neieradās, varētu zaudēt amatu, Jēkabsons atbildēja: «Es to pagaidām nekomentēšu.» «Man ir jāizvērtē viss un jāizšķiras. Es domāju, tas notiks tuvākajā laikā,» viņš sacīja. Jēkabsons norādīja, ka izšķirsies «tuvāko dienu» laikā.

«Runājot par Puķīša kungu, pagaidām kaut kā medijos ir varbūt divi viedokļi. Mans viedoklis kā ministra ir tāds, ka pilsoņiem ir jādara viss, lai glābtu cilvēku dzīvības un mazinātu avāriju skaitu. Visiem pie tā ir jāstrādā. Diemžēl Puķīša kungs ir izteicies — atsaldētajiem, dzērājiem un žūpām nepalīdzēs —, un tas ir ļoti ciniski. Tā ir mundiera goda necienīga attieksme,» viņš pauda.

Jēkabsons uzskata, ka varētu nepatikt «ministra izteikumi vai politika». «Var konstruktīvi kritizēt, ja nav kaut kas kā vajag, bet nevar tā izturēties pret bojāgājušiem, pret cilvēkiem… Visi cilvēki ir cilvēki,» viņš klāstīja.

Savukārt Puķīte sarunā ar aģentūru BNS atzina, ka nekomentēs ministra sacīto, jo viņam nav tādu tiesību, taču norādīja: «Ja cilvēku braukšanas kultūra Latvijā nemainās citu iemeslu dēļ, tad arī viena cilvēka — manis — atgriešanās darbā šodien neko šajā jomā nemainītu.» «Es nesaprotu, kāpēc cilvēki iedomājas, ka situāciju satiksmes drošības ziņā var uzlabot tikai ar represīvu metožu palīdzību? Nu, pieņemsim, ja mēs uzliksim visām automašīnām tādus ātruma ierobežojumus kā lielajām kravas automašīnām un tās vienkārši nevarētu braukt ātrāk par 90 kilometriem stundā. Vienalga atrastos kāds, kurš tur, kur atļauts braukt ar 20, brauks ar 90, un atkal būs bojāgājušie,» norādīja CPP priekšnieks.

«Un vēl kas — man ir veselības problēmas, un es tiešām esmu slims, nevis, kā kādam varētu šķist, izvairos no atbildības un dienesta pienākumu izpildes,» sacīja Puķīte.

Jau vēstīts, ka Jēkabsons otrdien paziņoja par lēmumu atsaukt no atvaļinājumiem visus ceļu policijas darbiniekus, tostarp ceļu policistu šefu Puķīti. Tomēr Puķīte trešdien neieradās darbā, jo jau kopš 15. oktobra slimojot.

Par ministra lēmumu Puķīte otrdien uzzināja no masu medijiem un pauda neizpratni. Viņš sacīja, ka arī ceļu policisti «ir tikai cilvēki un ir pilnīgi normāli, ka pēc saspringtā darba vasaras mēnešos tagad — gadalaikā, kas atvaļinājumu ziņā nav tas populārākais, — krietns skaits policijas inspektoru devušies pelnītā atpūtā».

Aptaujājot CPP un vairākas lielāko Latvijas pilsētu un rajonu policijas pārvaldes, aģentūra BNS noskaidroja, ka atvaļinājumos šobrīd varētu būt apmēram desmitā daļa visu Latvijas ceļu policistu. Latvijā kopumā, ieskaitot visu rangu priekšniekus, strādā nepilni astoņi simti ceļu policijas darbinieku.

Ministrs arī uzdevis VP vadībai līdz piektdienai izstrādāt un iesniegt IeM īstermiņa darba plānu, kas paredz policijas darbu ceļu satiksmes drošības uzraudzībā brīvdienās un tuvākajās nedēļās. IeM norāda, ka pasākumiem jāparedz pastiprinātas autovadītāju alkohola reibuma pārbaudes, kā arī drošības jostu lietošanas un gājēju drošības, īpaši atstarotāju lietošanas, kontrole.