Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas dizaina profesionāļi — «SAINT–ÉTIENNE 2004»

Projekta «SAINT–ÉTIENNE 2004» mērķis ir iepazīstināt ar Latvijas individuālo dizaineru ekspozīciju Santetjenas Starptautiskajā dizaina biennālē un nodrošināt 5 Latvijas mākslinieku — Ginta Zilbaloža, Armanda Vecvanaga, Māra M. Gaiļa, Laura Rutka un Sabīnes Liepiņas — piedalīšanos biennālē no 2004. gada 6. līdz 14. novembrim.

Santetjenas Starptautiskā dizaina biennāle uzskatāma par vienu no nozīmīgākajiem starptautiska mēroga pasākumiem dizaina jomā, kas piesaista lielu sabiedrības uzmanību un dažādu valstu masu saziņas līdzekļu interesi. Biennāles katalogs, kurā iekļauti visu biennāles dalībnieku darbu attēli un informācija par autoriem, ir nozīmīgs informācijas avots profesionālajā vidē.

[s:2631]
Gints Zilbalodis. «Starfish» (fragments).
Gints Zilbalodis Latvijas dizaineru ekspozīcijā piedalījās Santetjenas biennālē arī 2002. gadā, kad dalībnieki tika izraudzīti konkursā. Tā kā Latvijas dizaineru pārliecinošajai ekspozīcijai bija pozitīva rezonanse, arī šogad seši autori tika uzaicināti piedalīties biennālē.

Visi projektā iesaistītie mākslinieki strādā art design jomā. Gints Zilbalodis, Māris M. Gailis un Armands Vecvanags pārstāv mākslinieku trīsdesmitgadnieku paaudzi, ko raksturo ne vien jau reāla darba pieredze un aktīva izstāžu darbība, bet arī lielas nākotnes perspektīvas kā jau māksliniekiem, kuru radošais mūžs vēl tikai pusceļā.

[s:2632]
Sabīne Liepiņa. «Rokassprādze I».
Lauris Rutkis un Sabīne Liepiņa ir jaunie dizaineri (Sabīne Liepiņa šogad aizstāvēs diplomdarbu), kuri pamazām iesaistās Latvijas art design aktivitātēs (piemēram, izstāde «Augstākā sabiedrība» galerijā «Māksla XO», 2003). Piedalīšanās biennālē bagātinās katra autora radošo potenciālu, kā arī sniegs praktisku starptautisko izstāžu pieredzi, kas īpaši svarīga tieši jaunajiem māksliniekiem.

Latvijas individuālo dizaineru ekspozīcija Santetjenas dizaina biennālē iepazīstinās ar Latvijas art design aktivitātēm kopumā un ar atsevišķu mākslinieku radošo sniegumu, ļaujot to izvērtēt starptautiskā apritē. Regulāra piedalīšanās starptautiskās izstādēs ir būtiska un vajadzīga katra mākslinieka radošās dzīves daļa.

[s:2633]
Māris Gailis. «Piano».
Jāpiebilst, ka daudzie biennāles laikā rīkotie simpoziji un meistardarbnīcas, kā arī tik retā iespēja vienuviet sastapt visas pasaules dizainerus un vērtēt viņu darbus, ir unikāla iespēja veidot jaunus, profesionālus kontaktus, tāpēc īpaši svarīga ir projektā iesaistīto mākslinieku personīga piedalīšanās biennālē.