Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atbrīvojies no negatīvām emocijām!

Katrs ir piedzīvojis brīžus, kad juties kādā situācijā neveikli vai kādu iemeslu dēļ nav sasniedzis vēlamos rezultātus. Piekrītiet, pat nepilnības apģērbā vai matu sakārtojumā liek justies neomulīgi, un, jo neveiksme lielāka, jo grūtāk to pārdzīvot.

Parasti šādos gadījumos cilvēks neērto situāciju atceras vēl un vēlreiz. Sāpes, negatīvas emocijas un neapmierinātība ar sevi nezūd, tieši otrādi — samazina pašnovērtējumu un atņem gribu darboties.

Ikreiz piedzīvotās nepatīkamās situācijas cilvēka neapmierinātībai ar sevi pievieno vēl pilīti indes… Un tas turpinās, līdz cilvēks sāk sevi ienīst. Reizēm emocijas gūst virsroku un cilvēks savu naidu «izgāž» pār tuviniekiem vai padotajiem. Tomēr pastāv veids, kā «nolaist tvaiku» nekaitīgākā veidā.

Lai cilvēks patstāvīgi atbrīvotos no nomācošām psiholoģiskām problēmām, nepieciešama balta papīra lapa, cirkulis un melna pildspalva.

*  Ar cirkuli uz lapas uzzīmējiet nepārtrauktu apli — šādi jūs radāt noslēgtu loku.

*  Aplī ar melno pildspalvu sarakstiet visu, kas jūs nomāc, satrauc un traucē. Lai rakstītais iegultos jūsu atmiņā, vairākas reizes to pārlasiet.

*  Uzlieciet aplim labo roku un domās ar tās palīdzību aplī iespiediet to negatīvo enerģiju, kas jūsos ir sakrājusies. Lai labāk koncentrētos, varat aizvērt acis un pie sevis atkārtot: «Lai visas manas nelaimes un bēdas pāriet šajā aplī!» Jūs kļūsiet mierīgs, it kā kaut kas no jums būtu pazudis un pārgājis šajā aplī.

Noteikt, kad vingrinājums jābeidz, palīdzēs jūsu noskaņojums.

Jūs sajutīsiet iekšēju atvieglojumu un sapratīsiet, ka jūs vairs nenomāc tās problēmas, par kurām esat rakstījis aplī.

Līdzko sajutīsiet mieru, vingrinājumu varat beigt.

*   Aplim pārvelciet krustu, šādā veidā ieslēdzot tajā savas negatīvās emocijas.

Lai emocionāli izlādētos pilnībā, turpiniet apli pārkrustot tik ilgi, kamēr sajutīsiet, ka jūsos esošais ļaunums ir zudis. Arī to varat noprast pēc noskaņojuma maiņas — jūsu garastāvoklis būs uzlabojies.

*   Visbeidzot lapu saplēsiet vismaz četrās daļās un ar sveci aizdedziniet to. Sadedzinot lapu, jūs it kā iznīcināt visu, kas bija sakrājies un jūs mocījis.

To, ka esat visu veicis pareizi, parādīs garastāvokļa maiņa — jūs būsiet kļuvis mierīgs un jutīsieties tā, it kā «akmens no sirds būtu novēlies».

Vingrinājumu ieteicams veikt tik ilgi, līdz vairs nebūs ko rakstīt.

Tas jums ļaus kļūt spēcīgākam un imūnākam pret stresa situācijām.

Šai nodarbei vislabvēlīgākā ir

9., 15., 23. un 29. Mēness diena!

Atbrīvojoties no negatīvajām emocijām, neaizmirstiet, ka jāiemīl pašam sevi, tāpēc sāciet ar frāzi:

«Es mīlu sevi tādu, kāds esmu tagad.»

Atkārtojiet šo frāzi ik dienu, ik reizi, kad esat ar sevi apmierināts un pats sev patīkat.

Mīlestība pret sevi spēcinās jūsu pašapziņu, ticību saviem spēkiem un pavērs jūs veiksmei.