Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija centīsies EK pierādīt spējas apgūt lielus ES līdzekļus

Nākamgad Latvija plāno aktīvi apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus, kuru kopējais apjoms varētu sasniegt 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), — tā šodien laikraksta «Dienas Bizness» konferencē uzņēmējiem stāstīja finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP).

Spurdziņš atzina, ka Eiropas Komisija (EK) apšauba Latvijas spēju apgūt tik lielu ES līdzekļu apjomu, jo līdz šim tas izdevies tikai Īrijai. «ES nealkst atteikties no naudas par labu Latvijai,» EK šaubas skaidroja ministrs.

Ministrs arī norādīja, ka Latvijā visi sektori ir gatavi ES finansējuma saņemšanai, par ko liecinot lielais pieteikto projektu skaits.

Savukārt ekonomikas ministrs Juris Lujāns (LPP) uzskata, ka Brisele nav pieradusi pie tik dinamiskas attīstības, kāda ir vērojama mūsu valstī un citās jaunajās ES dalībvalstīs. «Bet viņi nevar naudu nedot, jo to paredz vairāki noslēgtie līgumi,» uzsvēra Lujāns.

Ministri prognozē, ka tuvākajos desmit gados Latvija no ES saņems vairāk nekā iemaksās savienības budžetā. Pēc tam situācija mainīsies un iemaksāt nāksies vairāk nekā saņemt no ES kopējā budžeta.

Spurdziņš piebilda, ka Latvija cīnīsies, lai ES atceltu «griestus» jeb maksimālo atbalsta apmēru dalībvalstij, kas patlaban ir 4% no IKP. Lai Latvija attīstītos, nepieciešams piesaistīt lielāku ES līdzekļu apjomu.