Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atsavina narkotiskās vielas aptuveni Ls 34 000 vērtībā

Pagājušās nedēļas nogalē Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki aizdomās par pretlikumīgu narkotisko vielu apriti lielos apmēros aizturējuši vairākas personas, kas, iespējams, saistītas ar vairākiem organizētās noziedzības grupējumiem, un atsavinājuši narkotiskās vielas aptuveni Ls 34 000 vērtībā, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

2004. gada 28. oktobrī Rīgā, Zemitāna laukumā Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Ceļu policijas darbiniekiem un VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Sabiedriskās drošības pārvaldes darbiniekiem aizdomās par nelegālu narkotisko vielu apriti lielos apmēros Latvijas kriminālprocesa kodeksa 120. panta kārtībā aizturēja 1970. gadā dzimušo Oskaru un 1971. gadā dzimušo Andri, kurš agrāk sodīts par automašīnu zādzībām un to atdošanu īpašniekiem pret atlīdzību.

Pārbaudes laikā pie vīriešiem tika atrastas un atsavināti 7,68 grami marihuānas, 2,86 grami kokaīna, 633,14 grami metamfetamīna un 255,09 grami amfetamīna, kuru vērtība nelegālajā tirgū sasniedz aptuveni Ls 8000. Tika atsavināts arī 2828 MDMA tabletes un 100 tabletes MDA, kas ir spēcīgākas iedarbības narkotiskā viela par MDMA. Šis ir otrais gadījums, kad Latvijā tiek atsavinātas MDA tabletes. Atsavināto tablešu kopējā vērtība varētu sasniegt Ls 15 000. Kopējā atsavināto narkotisko vielu vērtība sasniedz Ls 23 000.

Turklāt tika atrasta un atsavināta 10 000 latu, šaujamierocis un daudz munīcijas.

Par Andra iespējamo saistību ar automašīnu zādzībām liecināja atrastās ierīces automašīnu slēdzeņu uzlaušanai, trīs automagnetolas un automašīnas AUDI 80 fragments.

Pamatojoties uz izmeklēšanas gaitā iegūto informāciju, ONAP darbinieki pārbauda aizturēto iespējamo saistību ar šā gada septembra beigās aizturēto autozagļu grupu, kas vairākus gadus nodarbojās ar automašīnu zādzībām Rīgā un Rīgas rajonā.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 2531. panta 3. daļas «Par neatļautu narkotisko vielu apriti lielos apmēros», kas paredz sodu ar brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, mantas konfiskāciju un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

29. oktobrī Andrim tika piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums, savukārt Oskaram piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, tad likumpārkāpējs iespējams darbojās Valērija Burnova noziedzīgā grupējuma sastāvā un iepriekš minētā aizturēšana ir ONAP kārtējais trieciens organizētai noziedzībai.

Jau vēstīts, ka 2003. gada 23. decembrī ONAP darbinieki aizdomās par narkotiku kontrabandu no Lietuvas aizturēja vairākus V. Burnova grupējuma dalībniekus, kuriem tika atsavināti 1394 grami amfetamīna un 597 grami metamfetamīna. Šobrīd pats grupējuma līderis V. Burnovs atrodas policijas meklēšanā.

Dienu vēlāk, 2004. gada 29. oktobrī, par līdzīgām pretlikumīgām darbībām, VP GKrPP ONAP darbinieki Rīgā, Akadēmijas laukumā netālu no Zinātņu akadēmijas operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksa laikā aizturēja 1975. gadā dzimušo Jāni, pie kura tika atrasts un atsavināts nedaudz vairāk kā kilograms marihuānas. Atsavinātās vielas vērtība melnajā tirgū ir aptuveni Ls 11 000.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 2531. panta 3. daļas «Par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā, un realizāciju lielos apmēros», kas paredz sodu ar brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, mantas konfiskāciju un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pagājušo piektdien Jānim piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums.

Turpinās pirmstiesas izmeklēšana.