Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Slimnīcu biedrība neatbalsta pacienta iemaksu būtisku palielināšanu

Latvijas Slimnīcu biedrība neatbalsta Veselības ministrijas (VM) lēmumu nākamgad ievērojami palielināt pacienta iemaksu, tādējādi mēģinot risināt medicīnas finansējuma problēmas uz slimu cilvēku rēķina.

Latvijas Slimnīcu biedrības valdes pārstāvji pauda viedokli, ka pacientu iemaksu paaugstināšana slimniekiem kļūs par nepanesamu slogu un būtiski pasliktinās medicīnas pakalpojumu pieejamību un kvalitāti.

Jau pašreiz Latvija ir rekordistu vidū pacientu līdzmaksājumu ziņā, turpmāka to paaugstināšana ir jāvērtē kā ļoti nedemokrātisks lēmums ar neparedzamām sekām, norādīts biedrības valdes paziņojumā.

Latvijas Slimnīcu biedrības valde sagatavojusi vēstuli Saeimas sociālo lietu komisijai un veselības ministram Rinaldam Muciņam, kurā pauž viedokli, ka 700 000 latu, kurus VM plāno novirzīt slimnīcām darbinieku algu paaugstināšanai, neatrisinās krīzi veselības aprūpē.

Nauda, kuru Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA) «ietaupījusi», nesamaksājot slimnīcām par padarīto darbu, nav novirzāma darbinieku algu paaugstināšanai. Šāds risinājums palielinās slimnīcu parādus un radīs bankrota draudus, norādīts vēstulē.

Slimnīcu biedrība uzskata par nepieņemamu palielināt tikai vienas medicīnas nozares darbinieku algas, bet visu medicīnas darbinieku prasību izpildei šī summa ir nepietiekama. Latvijas Slimnīcu biedrība pieprasa, lai no 2005. gada 1. janvāra tiktu ievērota likumdošana un noteikta medicīnas pakalpojuma izmaksām atbilstoša cena. Pretējā gadījumā slimnīcu vadība nevar izpildīt darbinieku prasības.

Valde aicina medicīnas darbinieku arodbiedrības vienoties ar Latvijas Slimnīcu biedrību par medicīnas darbinieku algām, kuras jāiekļauj Veselības aprūpes pakalpojumu cenā no 2005. gada 1. janvāra.