Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērziņš sola iet pensijā, ja valdības veidošanu neuzticēs TP vai JL

Tautas partijas (TP) deputāts Gundars Bērziņš izslēdz iespēju, ka valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga premjera amatu varētu atkal uzticēt kādai no mazajām labējām partijām, nevis TP vai partijai «Jaunais laiks» (JL), un šādā gadījumā sola rakstīt iesniegumu par iešanu pensijā.

Šādu solījumu Bērziņš sestdien izteicis laikraksta «Neatkarīgā» rīkotajā diskusijā, kurā par nākamo valdību sprieda JL Saeimas frakcijas vadītājs Krišjānis Kariņš, Latvijas pirmās partijas (LPP) valdes priekšsēdētājs Ainars Šlesers un Bērziņš.

«Ja nāktos premjera amatu atdot kādai no mazajām partijām, tad mums ar Kariņa kungu jāiet pensijā. To es izslēdzu, jo lielas frakcijas premjers ir vajadzīgs grūtu jautājumu risināšanai. Ja būs trešās partijas premjers — es uzrakstīšu iesniegumu par aiziešanu pensijā,» «Neatkarīgajai» sacīja Bērziņš.

Savukārt Šlesers šādu iespēju uzskata par reālu, turklāt norāda, ka «tas lielums ir ļoti relatīvs, daudz ko nosaka personālijas». «Bērziņa teiktajam ir zināma loģika, bet tomēr jāatceras, ka ir priekšvēlēšanu laiks, un varbūt vieglāk pieļaut, ka nāk kāds trešais, nekā piekāpties savam sīvākajam konkurentam. Emša nominēšana kļūst aizvien reālāka,» atzinis Šlesers.

Kariņš arī norāda, ka panākt vienošanos par premjera amata kandidātu nav vienkārši. «Protams, vislabāk būtu aiziet pie prezidentes ar gatavu koalīcijas modeli un premjera kandidātu. Bet, ja nevaram vienoties, neatliek nekas cits kā katram iet ar savu redzējumu un gaidīt prezidentes lēmumu,» «Neatkarīgās» diskusijā atzinis Kariņš.

Viņš arī izvirza nosacījumus JL strādāšanai citas partijas premjera vadībā, kas viņa partneriem liek secināt, ka JL cita premjera vadībā strādāt neies. «JL to varētu vienīgi darīt, ja būtu vienojušies ar TP vai citu koalīciju par visiem principiem, ka tā bilde būtu skaidra,» norādījis Kariņš.

«Atbilde ir skaidra: «nē»,» Kariņa teikto diskusijā papildinājis Bērziņš.

Politiķi arī diskutē par JL līdera Einara Repšes vietu valdībā. Kariņš atzīst, ka Repše varētu pildīt kāda ministra pienākumus, savukārt Bērziņš piebilst — «viņam tikai nevajadzētu dot tādu amatu, kur ir ieroči, dzelži un mašīnas. Bet kā ekonomikas ministrs viņš būtu spēcīgs. Jauna, izdarīga līdaciņa, kas karūsām neļauj dūņās gulēt, nāktu visai valdībai tikai par labu».

Savukārt runājot par iespējamām izmaiņām valsts pārvaldē pēc valdības nomaiņas, Kariņš atzīst, ka JL šobrīd neizvirza jautājumu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Aleksandra Loskutova nomaiņu, taču atzīst, ka «valsts pārvaldē rotācija ir vajadzīga».