Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izlietoti 48,64 miljoni latu SAPARD naudas

Kopš 2001. gada nogales, kad Latvijai tika nodota SAPARD atbalsta līdzekļu vadība, līdz šā gada 26. oktobrim izlietoti 48,64 miljoni latu šīs Eiropas Savienības (ES) programmas līdzekļu un realizēti 1367 projekti, informē SAPARD administrējošajā institūcijā Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Kopējie līdz šā gada oktobra beigām realizēto projektu attaisnotie izdevumi bijuši 100,45 miljoni latu. No tiem 48,64 miljoni latu bijusi SAPARD nauda, no kuras 75% ir ES piešķirtais atbalsts, bet 25% — Latvijas līdzfinansējums.

LAD dati liecina, ka lauksaimniecības tehnikas, iekārtu un būvju modernizācijai līdz oktobra beigām bija realizēti 763 projekti, lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu pārstrādes un mārketinga pilnveidošanai — 76 projekti, bet lauku ekonomikas dažādošanai, veicinot alternatīvos ienākumu avotus — 297 projekti.

Savukārt vispārējas lauku infrastruktūras uzlabošanai bija realizēti 113 projekti, lauksaimniecības zemes apmežošanai — 110 projekti, bet tehniskās palīdzības un apmācības jomā realizēti astoņi projekti.

Latvijai speciālās ES pirmsiestāšanās programmas SAPARD līdzekļu vadība oficiāli tika nodota 2001. gada decembra pirmajā pusē. Pēdējais termiņš, kad uzņēmēji varēja iesniegt savus pieteikumus SAPARD līdzekļu saņemšanai, bija 2003. gada 15. decembris.

LAD SAPARD finansējumam pieteikto projektu izskatīšanu beidza šā gada aprīļa otrajā pusē. Pēc projektu izskatīšanas LAD darbs ar SAPARD programmu nebeidzās. Joprojām norisinās jau apstiprināto projektu ieviešana.

Kopsavilkums par SAPARD atbalsta projektiem liecināja, ka no 2001. gada beigām ES finansējuma saņemšanai pieteikti 2103 projekti, bet apstiprināti — 1812 projekti. Akceptēto plānu īstenošanai kopumā nepieciešami 153 miljoni latu. Pēc apstiprināto projektu realizēšanas no SAPARD naudas tiks piešķirti aptuveni 80 miljoni latu.

Speciālās pirmsiestāšanās programmas lauksaimniecības un lauku attīstībai SAPARD galvenie mērķi ir ES kopējās lauksaimniecības politikas un ar to saistītā likumdošanas kopuma ieviešana, konkurētspējīga un ilglaicīga lauksaimniecība, spēcīgi un attīstīti lauki, daudzveidīga un ilgtspējīga lauku vide.