Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspils slimnīcas anesteziologi atsākuši darbu

Ventspils slimnīcas anesteziologi no pirmdienas līdz gada beigām strādās iepriekšējā apjomā, jo ar slimnīcas vadību panākta vienošanās par darba samaksas palielināšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Ventspils slimnīcas Reanimācijas nodaļas vadītājs Valts Rauhvargers.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija slimnīcām piešķīrusi apmēram 700 000 latu.

Ventspils slimnīcas direktors piedāvājis savas slimnīcas anesteziologiem palielināt darba samaksu līdz 450 latiem. Tiks palielināts arī medicīnas māsu atalgojums.

«Šis nav vēlamais atalgojums, tāpēc darba līgumus iepriekšējā apmērā atjaunosim tikai līdz 31. decembrim, bet pēc tam vēlēsimies citu algas palielinājumu,» sacīja Rauhvargers.

Arī slimnīcas «Linezers» anesteziologi tikušies ar vadību. Visticamāk, izteiktais piedāvājums tiks pieņemts un speciālisti darbu atsāks, sacīja slimnīcas anesteziologs Pēteris Tomiņš. «Ko var atļauties Zevs — Rīgas lielās slimnīcas — to nevar atļauties vērsis,» sacīja Tomiņš, norādot, ka anesteziologu ietiepība var «noslīcināt» visu slimnīcu. Arī «Linezera» slimnīcā, līdzīgi kā Ventspilī, plānots strādāt līdz decembrim. Ja līdz tam valdība neradīs iespējas palielināt algas, anesteziologi apsvērs savas komercorganizācijas veidošanu, stāstīja Tomiņš.

Kā aģentūrai LETA uzsvēra Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja Antoņina Sondore, katras slimnīcas anesteziologi varēja lemt par akcijas sākšanu, tāpat viņi var akciju pārtraukt pēc tam, kad panākuši ar slimnīcas vadību vienošanos par algas paaugstinājumu, kas apmierina strādājošo prasības. Sondore uzsvēra, ka Rīgas lielo slimnīcu — Rīgas 1. slimnīcas, slimnīcas «Gaiļezers» un P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas — anesteziologi ir apņēmības pilni akciju turpināt arī nākamā gada janvārī.

Pašlaik daudzās slimnīcās ir beigušās kvotas, un šogad vairs netiek veiktas valsts apmaksātās ārstnieciskās manipulācijas, tādējādi pacienti neizjūt anesteziologu sāktās akcijas sekas. Taču pēc Jaunā gada uz atsevišķām operācijām izveidojušās rindas līdz pavasarim, tad akcijas sekas izjutīs daudz vairāk pacientu, uzsvēra Sondore.

Kā ziņots, anesteziologi jau kopš septembra cīnās par algas palielinājumu. Daudzu slimnīcu anesteziologi jau otro nedēļu samazinājuši darba apjomu un nodrošina tikai neatliekamo palīdzību. Viņi sniegs tikai neatliekamo palīdzību tik ilgi, kamēr saņems 500 latus «uz rokas». Tādējādi algai pirms nodokļu nomaksas par slodzi būtu jāsasniedz 730 lati.

Anesteziologu noraidītais Veselības ministrijas piedāvājums paredzēja ārstiem maksāt 400 latus pirms nodokļu nomaksas.