Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijai draudējušie teroristi neitralizēti

Latvijai draudējušie cilvēki sadarbībā ar ASV un Kanādas specdienestiem ir izsekoti, «monitorēti» un neitralizēti, šodien «Latvijas Avīzē» publicētajā diskusijā apgalvo iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons. «Draudu īstenošana bija gandrīz neiespējama.»

Jēkabsons diskusijā norāda, ka «draudu iespējamība jau līdzinājās gandrīz nullei, kad informācija par tiem nonāca atklātībā». «Tajā bija minēti arī vairāki iespējamie spridzināšanas objekti, tostarp arī universālveikals «Stockman». Bet tādēļ jau dzīve Rīgā neapstājās. Tādēļ jau nepārstājām bērnus laist skolā un paši no rītiem turpinājām doties uz darbu. Es pats, demonstrējot attieksmi pret draudiem, aizgāju uz šo universālveikalu, iepirkos, izdzēru krūzi kafijas un noskatījos šajās telpās esošajā kinoteātrī filmu. To darīju, lai pats būtu piemērs, kā izturēties pret gļēviem draudiem, kas izvaro demokrātiju un manu valsti.»

Jēkabsons pozitīvi vērtē sadarbību ar Eiropas Savienības valstu iekšlietu ministriem, ar kuriem tiekot organizētas regulāras tikšanās, un darbs šajā līmenī esot lieliski organizēts.

Ministrs norāda uz cīņas ar teroristiem sarežģītību: «Pat tās pasaules lielvalstis, kur pēc komandiera pavēles vienā acumirklī tiek organizēti desmitiem helikopteru un kur tehniskās iespējas ir visaugstākajā līmenī, par ko mēs varam tikai sapņot, nav pasargātas no fanātiķu pašnāvnieku izraisītiem sprādzieniem publiskās vietās.»

Atbildot uz jautājumu, vai Latvija būtu pasargāta no šiem draudiem, ja nebūtu iesaistījusi savus karavīrus Irākas notikumos, Jēkabsons atbild noliedzoši, kā piemēru minot Spāniju, kas, «rūpējoties par savu iedzīvotāju drošību, atsauca no Irākas savus karavīrus. Likās, ka ir pasargāti. Taču jau pēc neilga laika šajā valstī uzspridzināja vilcienu ar vairākiem simtiem pasažieru». «Nupat ir apstiprināta informācija, ka Latvijā izskanējušie terora draudi nekādā ziņā nav bijuši saistīti ar mūsu karavīru iesaistīšanos Irākas karā.»

Saņemtie draudi liekot pievērst vairāk uzmanības aizdomīgām personām: «Esam domājuši pārņemt arī Londonas pieredzi, kur metro un sabiedriskajā transportā ar uzrakstiem un dažādiem audioierakstiem cilvēki tiek aicināti ziņot par aizdomīgām personām un aizmirstām bagāžām. Tā ka sabiedrība tiks informēta un izglītota.»