Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pauels: Bušs vēlas stipras attiecības ar Eiropu

ASV prezidents Džordžs Bušs savas otrās prezidentūras laikā vēlas stipras attiecības ar draugiem un sabiedrotajiem Eiropā, pirmdien paziņoja ASV valsts sekretārs Kolins Pauels. Viņš to paziņoja lidmašīnā, dodoties uz Ziemeļamerikas valstu ikgadējo sanāksmi Meksikā.

Kopš 2003. gadā sākās ASV vadītais karš Irākā, Vašingtonai ir saspīlētas attiecības ar dažām Eiropas valstīm, sevišķi Franciju un Vāciju. Pauels sacīja, ka tuvas attiecības ir daļa no Buša otrās prezidentūras mērķiem, «neņemot vērā jebkādas nesaskaņas, kas mums bijušas pagātnē».

Bušs 2. novembrī tika atkārtoti ievēlēts par prezidentu, sakaujot demokrātu senatoru Džonu Keriju, kas vēlēšanu kampaņas laikā apsūdzēja Bušu tradicionālo sabiedroto atsvešināšanā no ASV.

Pauels sacīja, ka ASV ārpolitikas prioritāšu sarakstā ir Irāka un Afganistāna, kā arī vairākas Āfrikas valstis: Sudāna, Libērija un Kotdivuāra. Viņš nepieminēja Irānu un Ziemeļkoreju, kuras Bušs savulaik nosauca par «ļaunuma ass» valstīm tāpat kā Irāku pirms Sadāma Huseina režīma gāšanas. Pauels nepieminēja arī Latīņameriku.

Pauels atteicās apspriest savu nākotni Buša administrācijā. Bušs pagājušajā nedēļā paziņoja, ka varētu veikt izmaiņas savā administrācijā otrās prezidentūras laikā, un ASV plašsaziņas līdzekļi izteikuši pieņēmumu, ka šo izmaiņu dēļ Pauelam būtu jāatstāj valsts sekretāra amats.