Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas eksperti arī Baltiju uzskata par terorisma apdraudētu

Krievijas Nacionālā antikriminālā un antiteroristiskā fonda eksperti uzskata, ka patlaban terora draudi pastāv jebkurai pasaules valstij, arī trim Baltijas valstīm.

Tikšanās laikā ar Latvijas žurnālistiem fonda vadītāja padomnieks Georgijs Vorobjovs sacīja, ka terorisms pašlaik ir visas pasaules problēma. «Es kā praktiķis varu pateikt… Patlaban neviena pasaules valsts nevar justies droši.. Teorētiski terorisma draudi pastāv visur,» sacīja Vorobjovs.

Savukārt fonda ģenerāldirektors Oļegs Nečiporenko turpinājumā Baltijas žurnālistiem sacīja, ka, viņaprāt, Baltijai vispārpieņemta terorisma izpratnes draudi nav tik lieli kā citām pasaules valstīm, vienlaikus atzīstot, ka tādi tomēr pastāv.

«Man šķiet, ka Baltijā varētu pieaugt kvaziterorisma draudi,» sacīja Nečiporenko, skaidrojot, ka ar to saprot tādu terorismu, kas balstīts uz ekonomiskiem apsvērumiem. Kvaziterorisms ir viens no pretlikumīgas ekonomiskās konkurences elementiem, skaidroja eksperts. «Tāpēc, ka saistībā ar iestāšanos Eiropas Savienībā aktualizēsies narkotiku problēma.. Tāpat visi vīzu jautājumi.. Kriminālā pasaule pielāgojas daudz ātrāk. Daudz ātrāk par tiesībsargiem. Tas var palielināt draudus tieši šajā aspektā… Ekonomiskā konkurence var pieaugt.. Piemēram, ostu jautājumā no Krievijas puses… Tas var būt par pamatu tīri provokatīviem aktiem un rīcībai,» sacīja eksperts. Viņš atzina, ka šis terorisma paveids vairāk tiek lietots kā iebiedēšanas metode.

Nečiporenko arī pastāstīja, ka saskaņā ar pētījumiem kopumā visā pasaulē darbojas vairāk nekā 550 teroristisku grupējumu, arī apmēram 40 Krievijā. Terorisms, pēc viņa vārdiem, var būt visdažādākais — sākot no individuālu teroristu aktivitātēm un beidzot ar labi organizētu grupu aktivitātēm, kas rīkojas saskaņā ar ekonomiskām interesēm. Tāpat viņš pauda pārliecību, ka cīnīties ar terorismu var, bet uzvarēt to neesot iespējams. Savu viedokli viņš pamatoja ar to, ka terorismam ir sociāli politiski iemesli, kas, ritot laikam, mainās.